هوای اصفهان ناسالم می باشد

هوای اصفهان ناسالم می باشد

به گزارش بکسیها کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر بامداد امروز با میانگین 141 همچنان وضعیت ناسالم برای گروه های حساس را نشان میدهد.محمود مزارع در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: کیفیت هوا بر طبق اطلاعات ایستگاه های پایش فعال در میدان احمدآباد با شاخص ۱۶۱، انقلاب با شاخص ۱۶۲، پروین با شاخص ۱۵۳، خیابان جی با شاخص ۱۷۵ و میرزاطاهر با شاخص ۱۷۲ در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان (قرمز) است.
وی اضافه کرد: شاخص کیفی هوا در ایستگاه خیابان استانداری با شاخص ۱۲۸، باهنر با شاخص ۱۳۹، رودکی با شاخص ۱۳۱، فرشادی با شاخص ۱۰۲، فیض با شاخص ۱۱۴، کاوه با شاخص ۱۲۵ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۴۵ وضعیت ناسالم برای گروه های حساس (نارنجی) را نشان میدهد.
کارشناس امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان اصفهان با اشاره به اینکه شاخص هوا در ایستگاه رهنان با شاخص ۹۷ در وضعیت قابل قبول است، افزود: امروز هوای شهر سجزی با شاخص ۱۳۳ ناسالم برای گروه های حساس، شاهین شهر با شاخص ۷۸ قابل قبول و مبارکه با شاخص ۱۷۲ در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان ثبت شده ضمن این که ایستگاه های دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان به جهت استقرار جوی آرام و پایدار در سطح استان، غلظت آلاینده های جوی خصوصاً در مناطق مرکزی و صنعتی همچون کلانشهر اصفهان افزایش پیدا کرده است؛ همین طور امروز وزش باد به نسبت شدید در نیمه شمالی و شرقی استان سبب خیزش گرد و خاک محلی در این مناطق است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک می باشد.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1400/07/06
10:59:02
0.0 / 5
728
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد