ارتقاء ۲ رتبه ای جایگاه پایتخت ایران در بین شهرهای نوآور جهان

ارتقاء ۲ رتبه ای جایگاه پایتخت ایران در بین شهرهای نوآور جهان

به گزارش بکسیها در شاخص جهانی نوآوری (GII)، پایتخت ایران بالاتر از شهرهایی مانند استانبول، وین، بارسلون و برلین در رتبه ۴۱ قرار دارد.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، گزارش شاخص جهانی نوآوری ۲۰۲۱ که توسط سازمان بین المللی مالکیت معنوی انتشار یافته از ارتقاء دو پله‎ای تهران در بین شهرهای نوآور جهان اطلاع داده است و بر همین مبنا در شاخص جهانی نوآوری (GII) پایتخت ایران بالاتر از شهرهایی مانند استانبول، وین، بارسلون و برلین در رتبه ۴۱ قرار دارد.
انتخاب شاخص شهرهای نوآور در ارزیابی سازمان بین المللی مالکیت معنوی در حالی مؤید اهمیت نوآوری و توجه به آن در حوزه های شهری است که این شاخص بعنوان یکی از مهم ترین محورهای اصلی برنامه تهران هوشمند توسط شهرداری تهران هم در نظر گرفته شده است.
توسعه نوآوری شهری و ارتقای شاخصهای در رابطه با آن، از حوزه های مورد توجه در اغلب شهرهای هوشمند است. در برنامه تهران هوشمند هم همگام با سایر شهرهای هوشمند، سرفصل ویژه ای با عنوان تهران نوآور به مبحث توسعه زیست بوم نوآوری شهری در تهران و پشتیبانی از شرکتهای استارتاپی و دانش بنیان اختصاص یافته است.
طبق گزارش سایت شهر، از اقدامات این حوزه میتوان به ایجاد فن بازار تخصصی شهرهوشمند، احصاء و انتشار ۴۰۰ نیاز فناورانه و نوآورانه شهرداری، ایجاد مراکز نوآوری شهر هوشمند در مناطق مختلف تهران و هم تسهیل استقرار کسب و کارهای نوآور در شهر اشاره نمود.
منبع:

1400/07/07
10:03:51
0.0 / 5
704
تگهای خبر: هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد