کیفیت هوای قابل قبول هوای تهران طی امروز

کیفیت هوای قابل قبول هوای تهران طی امروز

بکسیها: بر طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران بامداد امروز (30 مهرماه) در بیشتر مناطق برقراری وضعیت قابل قبول کیفیت هوا مورد انتظار است که ناشی از کاهش تردد خودرو ها در روز تعطیل، وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و پراکندگی آلاینده ها است.به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، براساس پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در بامداد امروز (۳۰ مهرماه) در بیشتر مناطق برقراری وضعیت قابل قبول مورد انتظار است که ناشی از کاهش تردد خودرو ها در روز تعطیل، وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و پراکندگی آلاینده ها است. ناپایداری جوی در طول روز ادامه خواهد داشت و در نتیجه با وزش باد مؤثر، شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده ها فراهم خواهد شد و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول باقی می ماند.

با کاهش نسبی تندی باد تا اواخر وقت امروز (۳۰ مهرماه) همراه با ترافیک شامگاهی احتمال افزایش غلظت ذرات معلق وجود خواهد داشت و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد را به دنبال دارد.

افزایش تندی باد تا بامداد فردا (اول آبان) از تجمع آلاینده ها جلوگیری خواهدنمود و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت. حاکمیت جو نسبتاً آرام در ضمن روز پراکندگی آلاینده ها را محدود می کند. با تداوم این شرایط جوی تا ساعات پایانی شنبه بر غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروههای حساس قرار خواهد گرفت.

به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۶۹ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۶۴ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع:

1400/08/01
21:20:02
0.0 / 5
702
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد