وزیر كشور خبر داد

بازبینی پروتکلهای بهداشتی کرونا در هفته های آتی

بازبینی پروتکلهای بهداشتی کرونا در هفته های آتی

بکسیها: وزیر کشور ضمن اشاره به واکسیناسیون گسترده و دانسته های جدید علمی از بازبینی و نوسازی برخی پروتکلهای بهداشتی ظرف هفته های آینده اطلاع داد.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، احمد وحیدی در انتها جلسه امروز قرارگاه ستاد ملی مقابله با کرونا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مباحثی که در جلسه امروز قرارگاه مورد بررسی قرار گرفت مصوباتی بود که بیشتر در ستاد ملی به تصویب رسیده بود؛ اما با عنایت به تغییر شرایط نیازمند بازبینی بود. در همین راستا کمیته های تابعه قرارگاه مبحث را بررسی و با عنایت به شرایط آن مقداری که لازم است مورد بازبینی قرار می گیرد.
وی اضافه کرد: مبحث دیگر بررسی نوسازی پروتکلهای بهداشتی بود که مورد بحث و بررسی قرار گرفت. با عنایت به مبانی علمی و دانسته های جدید پزشکی وهمچنین با عنایت به واکسیناسیون گسترده امکان دارد در پروتکل ها ظرف هفته های آینده در مواردی که لازم است بازبینی صورت بگیرد.
وحیدی تاکیدکرد: لغو بعضی از محدودیت ها انجام شده اما تذکر جدی در مورد اعمال پروتکلهای بهداشتی همچون استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی در این نشست مورد تاکید قرار گرفت و این تاکید بخصوص در حوزه مدارس از اهمیت بیشتری برخوردار است؛ بنابراین از مدیران مدارس می خواهیم این پروتکل ها را همان گونه که ابلاغ گردیده اعمال کنند. دانش آموزان و اولیاء هم باید در مورد اعمال این پروتکل ها مراقبت های جدی را در دستور کار خود قرار دهند.
وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت های خود بررسی میزان تاثیرات واکسیناسیون با آمارهای ابتلا، بستری و فوتی را یکی دیگر از مواردی عنوان نمود که در جلسه امروز مورد بررسی قرار گرفت و اضافه کرد: آمارها نشان داده است که پیوستگی میان واکسیناسیون و کاهش آمارهای ابتلاء، بستری و مرگ و میر وجود دارد بشکلی که هر کجا که واکسن بیشتر تزریق شده آمارها کاهش پیدا کرده است. بر همین مبنا وزارت بهداشت بررسی های گسترده ای را در این حوزه انجام داده و به این کار ادامه می دهد. عزیزانی که غیر از این نظر را دارند باید با وزارت بهداشت بحث و تبادل نظر کنند؛ اما این که این حرف و نظر از مبانی غیرعلمی و در کف خیابان بیان شود درست نیست. امروز هم آمارهای تجربی به ما نشان داده است که میزان مرگ و میر با مبحث واکسیناسیون پیوستگی دارد.
وحیدی به اجرای طرح شهید سلیمانی اشاره نمود و اضافه کرد: یکی از مبانی این طرح بیماریابی است که برای هوشمند سازی اهمیت بسزایی دارد هم اکنون در شرایط خوبی قرار داریم؛ اما نباید شرایط به گذشته برگردد. برای تحقق این مهم لازم است که طرح شهید سلیمانی به خوبی اجرا و به نتایج مثبت برسد.
وزیر کشور در پاسخ به سوالی در مورد واکسیناسیون دانش آموزان اظهار داشت: قبلا در مبحث واکسیناسیون برای افراد زیر ۱۲ سال از نظر علمی به این نتیجه نرسیده بودند که برای آنها تزریق واکسن لزوم دارد ولی برای افراد بالای ۱۲ سال این مورد انجام شده و تزریق برای آنها انجام شده که این واکسن برای بازگشایی مدارس لازم بوده بنابراین در جای خود انجام شده است اما مراقبت های بهداشتی به صورت جدی باید در مدارس دنبال شود.
وی در مورد قرنطینه هوشمند هم اظهار داشت: قرنطینه هوشمند دستورالعملی در ستاد ملی دارد که به تصویب رسیده اما این مورد باید اطلاع رسانی شود و توجیه در مورد مراحل اجرایی آن صورت گیرد. بعد از این مرحله تنبیهات عدم رعایت آن هم اعمال خواهد شد، اما تا پیش از توجیه کامل شهروندان این کار اجرایی و انجام نخواهد شد.
وزیر کشور در پاسخ به سوال تأثیر اعمال محدودیت منع تردد شبانه و در آمد زایی آن برای دولت اظهار داشت: بطور قطع اعمال این محدودیت برای دولت منبع درآمدی نبوده و هزینه هایی که پس آن ایجاد می شود آورده ای برای دولت ندارد. بدون شک این محدودیت برای بهبود سلامت مردم بوده و پیشگیری از دوره های شبانه را پیگیری می کرده که البته با بهبود وضعیت اثرگذاری گذشته را نداشته و بر همین مبنا لغو شده است.
منبع:

1400/09/02
16:28:24
0.0 / 5
755
تگهای خبر: هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد