تذکر امانی درباره بخشنامه غیرقانونی شهرداری تهران درباره سرای محلات

تذکر امانی درباره بخشنامه غیرقانونی شهرداری تهران درباره سرای محلات

عضو کمیسیون برنامه شورای شهر تهران در واکنش به بخشنامه سهرداری در مورد سراهای محلات اظهار داشت: چارچوب کارهای سرای محلات را شورا و نه شهرداری، تعیین می کند.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، ناصر امانی بامداد امروز در جلسه شورای شهر تهران در تذکر قبل از دستور خود با اشاره به اینکه شهروندان تهران از ما بعنوان عضو شورا توقع دارند تذکراتمان روشن کننده باشد، اظهار داشت: سال ۸۵ یک سال پس از شروع دوره سوم شورای شهر تهران یک مصوبه تحت عنوان مجوز تشکیل ستاد سامان دهی مشارکت های اجتماعی مناطق ۲۲گانه شهرداری تهران تصویب گردید و بعد به تدریج طی سالهای بعد مرتبا پرورش یافته و فربه و قوی تر شده و با استفاده از تجارب کامل تر شده و در نهایت به تشکیل ستادهای محلات در شهر تهران و تشکیل سرای محلات منجر گردید. یعنی ریشه این کار مصوبه شورای اسلامی شهر تهران است.
او افزود: بعد ناگهان با ابلاغی از سوی زیرمجموعه معاونت اجتماعی آن هم سرپرست نه مدیرکل مواجه می شویم. وقتی این ابلاغیه را مطالعه می کنید در آن یک نقض غرض اتفاق افتاده؛ یعنی ابتدای ابلاغیه به این سمت رفته که مقرر است باردیگر سرای محلات رونق پیدا کند. در این ابلاغیه آمده؛ با عنایت به کاهش شیوع کرونا در سطح شهر تهران و ضرورت بازبینی در عملکرد و فعالیت سرای محلات شهر تهران و برگشت آنها به چرخه فعالیتهای مشارکت محور و آموزشی که خیلی خوب است اما بعد می گوید خواهشمند است دستور فرمایید از تاریخ ابلاغ این نامه تا اطلاع ثانوی از انعقاد هر گونه قرارداد جدید تحت هر عنوان و فعالیتی در زیرساخت های سرای محله منطقه اکیدا جلوگیری به عمل آید.
امانی تصریح کرد: اگر می خواهید پس از برطرف شدن ویروس کرونا باردیگر سرای محلات را رونق دهید و مشارکت اجتماعی مردم را افزایش دهید چرا قرارداد خانه های زیرمجموعه سرای محلات را ممنوع می کنید؟! یعنی خانه ورزش، خانه سلامت، خانه قرآن و خانه هایی که مردم از راه آنها با شهرداری مشارکت می کنند و همینطور حتی تمدید قرارداد واحدهای استیجاری سرای محلات را هم ممنوع می کنند. ما مخالفتی نداریم. اگر بناست شهرداری تجدیدنظر یا اصلاحی کند و یا تغییری در این آئین نامه بدهد حتما باید به شورای شهر بیاید و شورای شهر آنرا اصلاح کرده و سپس طبق مصوبه شورا عمل شود نه اینکه یک زیرمجموعه معاونت اجتماعی آن هم کسی که سرپرست است و فقط مسئول اداره وضعیت موجود است، اقداماتی را ممنوع کند. این ابلاغ، ابلاغی است که شهردار تهران باید انجام دهد آن هم پس از اینکه در شورای شهر مصوب شد.1400/10/26
21:07:41
0.0 / 5
732
تگهای خبر: آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد