ممنوعیت پارک حاشیه ای در خیابان پامنار

ممنوعیت پارک حاشیه ای در خیابان پامنار

شهردار منطقه 12 از ممنوعیت پارک حاشیه ای در خیابان پامنار بمنظور روان سازی ترافیک در این خیابان آگاهی داد.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، جلسه موضوعات خیابان پامنار با حضور امیر یزدی، شهردار منطقه، زینب عبادی، معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه، محمد دیبایی، شهردار ناحیه 2 و تعدادی از کسبه و اهالی خیابان پامنار در سالن جلسات شهرداری منطقه انجام شد.

بر طبق این گزارش، بررسی موضوعات ترافیکی خیابان پامنار و راهکارهای جلوگیری از مهاجرت ساکنان از این محدوده همچون موضوعات طرح شده در این نشست بود.

دراین باره یزدی با تاکید بر این که خیابان پامنار به سبب فعالیت کسب وکارهای صنفی با مسأله خروج ساکنان از محل روبه روست، اظهار داشت: سیاست های مدیریت شهری در منطقه 12 بر این اصل استوار است که ساخت وسازها برای افزایش سکونت در منطقه بیشتر شود و ما به سمتی حرکت نماییم که هم اوضاع برای کسب وکارها و هم برای ساکنان مطلوب باشد. از این منظر ما از افزایش کسب وکارهایی که برای تامین مایحتاج روزمره مردم فعالیت می نمایند، حمایت خواهیم کرد.

وی ضمن اشاره به مشکلات ترافیکی این خیابان اضافه کرد: همچون مسائلی که در این خیابان، سبب افزایش ترافیک می شود، پارک حاشیه ای است که با تمهیداتی نظیر ایجاد جداکننده، وسط خیابان، به کاربردن دوربین های هوشمند ترافیکی و استفاده از جرایم بازدارنده، باید این مسأله بطور کامل رفع شود؛ همین طور اگر محدودیت ساعات تخلیه و بارگیری در این خیابان، نظیر خیابان خیام رخ دهد، ان شاءالله با ترافیک روان و آرامش ساکنان و عابران در این محدوده روبه رو خواهیم بود.

در همین باره عبادی، معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه توضیح داد: باتوجه به سنگفرش بودن این خیابان و عرض 6 تا 8 متر سواره رو که محدود است، همین طور این مطلب که قسمتی از این معبر، یعنی حدفاصل 15 خرداد تا مشیرخلوت پیاده راه محسوب می شود، پارک حاشیه ای در این خیابان و تراکم خودرو و موتور به همراه عبور ناایمن عابر پیاده سبب شده بیشتر ساعات روز در این معبر شاهد ترافیک باشیم؛ به این جهت بعد از انجام اقدامات مطالعاتی از طرف مشاور ترافیکی حاضر در جلسه که شامل نظرسنجی از ذی نفعان یعنی کسبه، رانندگان تاکسی، عابران و ساکنان بود، نتایجی حاصل آمد که این نتایج در قالب سناریوهای مختلف در جلسه طرح شد؛ در نهایت قرار شد طی جلسه کارشناسی دیگری با حضور کسبه و شهرداری، گزارش مشاور دقیق تر بررسی شود و راهکارهایی برای حل مشکل به دست آید.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 12، او در آخر اظهار داشت: در گام اول، برای رفع اشکال پارک حاشیه ای پیشنهاد شد جداکننده ای وسط خیابان نصب شود تا دو طرف خیابان امکان پارک حاشیه ای نباشد که این در دستور کار معاونت ترافیک قرار گرفت.
1400/10/30
22:52:18
0.0 / 5
716
تگهای خبر: دوربین , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد