تداوم آلودگی هوای تهران برای گروههای حساس

تداوم آلودگی هوای تهران برای گروههای حساس

بکسیها: برپایه اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، امروز(۲۴ بهمن ماه) با افزایش ترافیک صبحگاهی و عدم وزش باد موثر هوای تهران در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم برای گروههای حساس قرار گرفته است.به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا برپایه پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبحگاه امروز(۲۴ بهمن ماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم برای گروههای حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از کاهش تندی باد، انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته و افزایش ترافیک صبحگاهی است. عدم وزش باد مؤثر در طول روز پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهد نمود.

این شرایط جوی تا اواخر وقت یکشنبه ( ۲۴ بهمن ماه) ادامه خواهد یافت و همزمان با افزایش ترافیک شامگاهی، غلظت ذرات معلق افزایش می یابد ازاین رو برقراری وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروههای حساس در بیشتر مناطق دور از انتظار نیست.

افزایش نسبی تندی باد تا بامداد روز دوشنبه (۲۵ بهمن ماه) تا حدودی سبب کاهش غلظت آلاینده ها خواهد شد، هرچند افزایش ترافیک صبحگاهی، افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد را به دنبال دارد.

رشد تدریجی ناپایداری جوی در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم خواهد نمود همینطور با حاکمیت ناپایداری جوی و وزش باد مؤثر تا اواخر وقت دوشنبه (۲۵ بهمن ماه) غلظت ذرات معلق کاهش خواهد یافت و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پیشبینی می شود.

به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۱۶ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۲۳ و کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس است.
1400/11/24
11:32:56
0.0 / 5
682
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد