شاخص آلودگی هوای اصفهان بر روی عدد ۱۱۰

شاخص آلودگی هوای اصفهان بر روی عدد ۱۱۰

به گزارش بکسیها کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: کیفیت هوای اصفهان با قرار گرفتن بر روی شاخص 110 در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس ثبت شده است.محمود مزارع در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به وضعیت کیفی هوای کلانشهر اصفهان گفت: هم اکنون شاخص کیفی هوای اصفهان با قرار گرفتن بر روی عدد ۱۱۰ شرایط ناسالم برای گروههای حساس را نشان میدهد.
وی با اعلان اینکه هم اکنون شاخص کیفی هوا در ایستگاه جی با قرار گرفتن بر روی شاخص ۱۸۴ در وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان ثبت شده است، افزود: کیفیت هوا در ایستگاه های استانداری ۱۱۳، خرازی ۱۱۲، انقلاب ۱۰۹، باهنر ۱۰۴، میرزاطاهر ۱۱۳ و کاوه با ۱۰۵ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس ثبت شده است.
کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: کیفیت هوا در ایستگاه های رودکی با شاخص ۹۷، رهنان با شاخص ۹۷، سگزی با شاخص ۷۳، فرشادی با شاخص ۸۴ و فیض با شاخص ۹۵ در وضعیت زرد و سالم ثبت شده است.
وی افزود: کیفیت هوا در ایستگاه ورزشگاه میثاق نیز با قرار گرفتن بر روی شاخص ۳۰ در وضعیت پاک ثبت شده است.
مزارع با اشاره به شاخص کیفی هوا در دیگر شهرهای استان اصفهان نیز اظهار داشت: کیفیت هوا در مبارکه با قرار گرفتن بر روی شاخص ۷۰و شاهین شهر با شاخص ۵۷ در وضعیت سالم ثبت شده و شاهین شهر نیز با قرار گرفتن بر روی عدد ۵۰ در وضعیت پاک است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1400/11/27
19:34:24
0.0 / 5
668
تگهای خبر: كیفیت , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد