هوای تهران در شریط ناسالم برای گروههای حساس

هوای تهران در شریط ناسالم برای گروههای حساس

برپایه اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، امروز(۱۰اسفند ماه) با افزایش انباشت آلاینده ها و عدم وزش باد موثر در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم برای گروههای حساس قرار خواهد گرفت.به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران از آن حکایت می کند که در بامداد روز سه شنبه (۱۰ اسفندماه) کیفیت هوا در بعضی مناطق در محدوده ناسالم برای گروههای حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته است. کاهش تندی باد در طول روز پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهد نمود.

افزایش نسبی تندی باد تا اواخر وقت سه شنبه تا حدودی سبب کاهش غلظت آلاینده ها می شود هرچند افزایش ترافیک شامگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق در مناطق پرتردد خواهد شد که برقراری وضعیت ناسالم برای گروههای حساس را به دنبال خواهد داشت.

صبح روز چهارشنبه (۱۱ اسفندماه) با افزایش ترافیک صبحگاهی بر میزان غلظت ذرات معلق افزوده می شود و کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود. به تدریج با افزایش تندی باد در طول روز پراکندگی آلاینده ها تسهیل خواهد شد. با تقویت ناپایداری جوی همراه با افزایش تندی باد تا ساعات پایانی چهارشنبه از میزان غلظت ذرات معلق کاسته و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پیشبینی می شود.

. به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۸۷ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۱۳ و کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس است.

منبع:

1400/12/10
16:11:42
0.0 / 5
456
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد