کیفیت هوای اصفهان قابل قبول است

کیفیت هوای اصفهان قابل قبول است

بکسیها: کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر امروز با میانگین 76 وضعیت (زرد) قابل قبول را نشان میدهد.محمود مزارع در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: کیفیت هوا بر طبق اطلاعات ایستگاه های پایش آنلاین در خیابان های انقلاب شاخص ۸۷، باهنر با شاخص ۸۱، جِی با شاخص ۹۰، رهنان با شاخص ۷۷، فرشادی با شاخص ۶۰، فیض با شاخص ۹۱ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۶۸ در وضعیت (زرد) قابل قبول است.
او با اشاره به این که شاخص هوا در ایستگاه کاوه با ۱۰۶ AQI وضعیت ناسالم برای گروههای حساس را نشان می دهد، اضافه کرد: هشت ایستگاه پایش در خیابان های احمدآباد، استانداری، باغ غدیر، پروین، بزرگراه خرازی، دانشگاه، رودکی و میرزا طاهر و دو شهر مبارکه و شاهین شهر برای پنجمین روز متوالی قطع است.
کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان، افزود: امروز وضعیت کیفیت هوای شهر صنعتی سگزی با شاخص ۱۳۶ ناسالم برای گروههای حساس قرار دارد ضمن این که ایستگاه های منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان دائم قطع است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1400/12/11
16:47:43
0.0 / 5
601
تگهای خبر: آنلاین , كیفیت , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد