کیفیت قابل قبول هوای تهران

کیفیت قابل قبول هوای تهران

بکسیها: بر طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت اکنون (18 اسفندماه) هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار دارد.به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، بر طبق پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، بامداد روز چهارشنبه (۱۸ اسفندماه) همزمان با افزایش ترافیک صبحگاهی و عدم وزش باد مؤثر، افزایش غلظت ذرات معلق در بعضی مناطق پرتردد سبب کاهش کیفیت هوا می شود.

افزایش تدریجی تندی باد در طول روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل می کند. وزش باد مؤثر و گاهی نسبتاً شدید همراه با شرایط ناپایدار جوی و احتمال بارش پراکنده تا اواخر وقت چهارشنبه سبب کاهش غلظت ذرات معلق می شود و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار می گیرد.

با شروع تردد خودرو ها در بامداد روز پنجشنبه (۱۹ اسفندماه) همراه با کاهش تندی باد بر میزان غلظت ذرات معلق افزوده می شود و برقراری وضعیت ناسالم برای گروههای حساس در بعضی مناطق پرتردد دور از انتظار نیست.

رشد تدریجی ناپایداری جوی و افزایش تندی باد و احتمال بارش در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم خواهدنمود و این شرایط جوی تا شامگاه پنجشنبه ادامه دارد و کاهش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پیش بینی می شود.

به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۰۵ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۷۵ و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است.

منبع:

1400/12/18
14:06:12
0.0 / 5
631
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد