جزئیات برگزاری مراسم راهپیمایی روز قدس و برگزاری نماز عید فطر

جزئیات برگزاری مراسم راهپیمایی روز قدس و برگزاری نماز عید فطر

به گزارش بکسیها استاندار تهران جزئیات برگزاری راهپیمایی روز قدس و نماز عید فطر با عنایت به شیوع کروناویروس را شرح داد.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، محسن منصوری در جلسه ستاد مقابله با کرونای استان تهران اظهار داشت: با عنایت به تاکید ستاد مقابله با کرونا کماکان مبحث اصلی در کنترل بیماری کوید۱۹ واکسیناسیون است؛ بنابراین باید از همه ابزارها برای ترغیب تزریق دُز سوم بهره بگیریم. عددی حدود ۵۰ درصد واکسیناسیون در دُز سوم در استان تهران داریم؛ اما نسبت به عدد ۹۵ درصدی تزریق دُز اول بسیار پایین تر است که باید افزایش آنرا پیگیری نماییم.
وی ادامه داد: برخی گزارشات از آن حکایت می کند که عادی انگاری و عدم رعایت دقیق پروتکلهای بهداشتی شدت گرفته و در سطح استان تهران از حدود ۶۲ درصد با ۲ درصد کاهش به ۶۰ درصد رسیده است. بدون شک هرگاه سهل انگاری نماییم لطمه می خوریم؛ بنابراین همه باید نسبت به این مورد با حساسیت ویژه ای برخورد نماییم.
منصوری افزود: حضوری شدن مدارس و دانشگاه ها تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا است و بطور قطع لازم الاجراست. اصل دیگر سلامتی دانش آموزان و همکارانمان در آموزش و پرورش است که باید با جدیت دنبال شود.
استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به مبحث بدهی سازمان های بیمه به دانشگاه های علوم پزشکی اشاره نمود و اضافه کرد: با عنایت به فشاری که بر روی دانشگاه های علوم پزشکی است باید بدهی آنها در سریع ترین زمان ممکن پرداخت گردد. در همین راستا نیاز است که سازمان های بیمه گر با روش هایی که مد نظرشان است این بدهی را پرداخت کنند.
وی ادامه داد: در مورد مراکز واکسیناسیون هم آنجایی که رجوع کننده ندارند باید با هماهنگی فرماندار نسبت به سبک کردن کار و یا اگر نیاز هست جمع آوری مرکز اقدام کنند؛ چون که نباید اتلاف انرژی و سرمایه انسانی داشته باشیم.
منصوری در مورد برگزاری مراسم شبهای قدر، برگزاری نماز عید فطر و راهپیمایی روز قدس هم اظهار داشت: بعد از دو سال راهپیمایی روز قدس با عنایت به شرایط منطقه ای و تاکید مقام معظم رهبری برگزار می شود. این مراسم در فضای باز برگزار می شود و باید با رعایت دستورالعمل ها و پروتکلهای بهداشتی در کمال شکوه برگزار گردد. بنابراین نیاز است برنامه ریزی شود تا مراسمی در شأن جمهوری اسلامی ایران و فلسطین برگزار گردد. همینطور برای نماز عید فطر هم این نماز باید با اولویت برگزاری در فضاهای باز برپا شود و اگر به هر علتی مقرر شد در فضای بسته برگزار گردد حتما باید پروتکلهای بهداشتی در دستور کار قرار گیرد.
وی افزود: برپایه تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا اگر شهرستانی در وضعیت قرمز باشد برگزاری نماز عید فطر و مراسم شب قدر در فضای باز منعی ندارد اما اگر شهرستان بخواهد در فضای بسته این مراسم را برگزار کند در صورتیکه در وضعیت آبی باشد با رعایت فاصله گذاری منعی ندارد. برای شهرستان های با وضعیت زرد باید ۷۰ درصد ظرفیت مکان مسقف پذیرش افراد صورت گیرد و سقف زمان برگزاری مراسم هم ۹۰ دقیقه است. برای شهرستان های نارنجی باید ۵۰ درصد ظرفیت مکان برگزاری و برای شهرستان های با وضعیت قرمز ۳۰ درصد مکان برگزاری مراسم، پذیرش افراد صورت گیرد. بدون شک سازمان تبلیغات اسلامی باید در ارتباط و هماهنگی با مساجد و تکایا بگونه ای عمل کند که دستورالعمل ها و شرایط رعایت پروتکلهای بهداشتی محقق شود و بهتر است از قبل به افراد اعلام گردد که وسایل شخصی همچون قرآن، مهر و... را با خود به همراه داشته باشند.1401/01/27
19:57:55
0.0 / 5
582
تگهای خبر: آموزش , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد