تنفس هوای قابل قبول در تهران

تنفس هوای قابل قبول در تهران

بکسیها: بر طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در حالی کیفیت هوای تهران امروز (10 اردیبهشت ماه) در وضعیت قابل قبول قرار دارد که با شروع تردد خودرو ها و  انباشت آلاینده ها در بعضی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروههای حساس قرار می گیرد.به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران از آن حکایت می کند که در بامداد امروز (۱۰ اردیبهشت ماه) با شروع تردد خودرو ها بر میزان غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و باتوجه به عدم وزش باد مؤثر کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروههای حساس قرار خواهد گرفت.

به تدریج با تقویت ناپایداری جوی و رگبار پراکنده در طول روز همراه با افزایش تندی باد شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها فراهم می شود. این شرایط جوی تا اواخر وقت شنبه ادامه دارد و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پیش بینی می شود.

کاهش نسبی تندی باد تا بامداد روز یکشنبه (۱۱ اردیبهشت ماه) همزمان با افزایش تردد خودرو ها موجب افزایش غلظت ذرات معلق در مناطق پرتردد خواهد شد که کاهش کیفیت هوا را به دنبال دارد.

در طول روز به تدریج بر تندی باد افزوده خواهد شد که سبب پراکندگی آلاینده ها و بهبود کیفیت هوا خواهد شد، هرچند با وزش باد نسبتاً شدید در بعضی ساعات بعدازظهر احتمال گسیل و انتشار گردوخاک در مناطق مستعد خصوصاً در جنوب و جنوب غربی شهر تهران وجود دارد.

با ادامه این شرایط جوی تا ساعات پایانی یکشنبه، کاهش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۸۱ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۷۵ و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است.
منبع:

1401/02/10
12:30:51
0.0 / 5
474
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد