رگبار و رعد و برق در تهران

رگبار و رعد و برق در تهران

به گزارش بکسیها اداره کل هواشناسی استان تهران از رگبار و رعد و برق با احتمال بارش تگرگ و وزش باد خیلی شدید اطلاع داد.به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، براساس بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، وضعیت جوی استان تهران طی چهار روز آینده، آسمان قسمتی ابری تا نیمه ابری همراه با وزش باد و با نفوذ متناوب زبانه های سامانه بارشی، در بعضی ساعات نیمه ابری تا ابری همراه با وزش باد شدید خصوصاً در ساعات بعدازظهر و شب و رگبار باران و رعد و برق در مناطق مستعد با احتمال بارش تگرگ پیش بینی می شود.

عمده بارش ها در نواحی شمالی و ارتفاعات مورد انتظار است اما طی روزهای پنجشنبه و جمعه (۱۵ و ۱۶ اردیبهشت ماه) در دیگر نواحی استان هم شرایط بارش باران و رگبار و رعد و برق وجود دارد.

طی این مدت گاهی وزش باد خیلی شدید خصوصاً در نیمه جنوبی استان پیش بینی می شود و خیزش گردوخاک محلی یا نفوذ و گسترش گرد و غبار انتقالی و کاهش موقت دید و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نیست.

از روز یکشنبه (۱۸ اردیبهشت ماه) آسمانی صاف تا قسمتی ابری در بعضی ساعات وزش باد شدید پیش بینی می شود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه فرودگاه امام خمینی (ره) با بیشینه دمای ۲۷ درجه سانتیگراد گرم ترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته بوده است.

آسمان تهران فردا (۱۵ اردیبهشت ماه) نیمه ابری در بعضی ساعات وزش باد شدید گاهی ابری و رگبار و رعد و برق با حداقل دمای ۱۵ و حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتیگراد و در روز جمعه (۱۶ اردیبهشت ماه) نیمه ابری در بعضی ساعات وزش باد شدید گاهی ابری و رگبار و رعد و برق با حداقل دمای ۱۶ و حداکثر دمای ۲۸ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار سطح زرد رنگ با اشاره به این که فعالیت متناوب سامانه بارشی از چهارشنبه (۱۴ اردیبهشت ماه) آغاز می شود و تا شنبه (۱۷ اردیبهشت ماه) ادامه دارد، آورده است: بارش باران، رگبار و رعد و برق، در مناطق مستعد احتمال بارش تگرگ در روز چهارشنبه و شنبه (۱۴ و ۱۷ اردیبهشت ماه) در نیمه شمالی و ارتفاعات و در روز پنجشنبه و جمعه (۱۵ و ۱۶ اردیبهشت ماه) در استان تهران پیش بینی می شود.

از همین رو، لغزندگی معابر و جاده ها خصوصاً در نواحی کوهستانی، سیلابی شدن مسیل ها و احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه ها، احتمال برخورد صاعقه و بارش تگرگ، احتمال آبگرفتگی موقت بعضی معابر، اختلال موقت در ترددهای درون و برون شهری وجود دارد و بر این اساس نسبت به احتیاط در هرگونه تردد و توقف در حاشیه رودخانه ها و بستر مسیل ها، اجتناب از کارهای کوهنوردی و جابجایی عشایر کوچ رو، احتیاط در چرای دام، پاکسازی دهانه پل ها و آبروها سفارش می شود.

اداره کل هواشناسی استان تهران در ادامه با اشاره به وزش باد شدید که از چهارشنبه (۱۴ اردیبهشت ماه) آغاز می شود و تا روز شنبه (۱۷ اردیبهشت ماه) ادامه دارد، آورده است: وزش باد شدید، احتمال وزش باد خیلی شدید موقتی، گاهی با خیزش گرد و خاک در روز چهارشنبه (۱۴ اردیبهشت) در نیمه جنوبی و مناطق غربی و مرکزی و در روز پنج شنبه تا شنبه ( ۱۵ تا ۱۷ اردیبهشت ماه) در استان تهران پیش بینی می شود.

بر این اساس احتمال شکستن درختان فرسوده، احتمال لطمه به سازه های موقت، احتمال لطمه به پوشش گلخانه ها و تابلوهای تبلیغاتی، خیزش موقت گرد و خاک محلی، احتمال نفوذ و گسترش گرد و خاک خارجی، کاهش دید و احتمال کاهش محسوس کیفیت هوا وجود دارد و نسبت به اجتناب از صعود به ارتفاعات، احتیاط در تردد شهری و سفرهای برون شهری، استواری سازه های موقت مانند تابلوهای تبلیغاتی، خودداری از پارک خودرو در کنار درختان فرسوده و ساختمان های نیمه کاره، عدم تردد در کنار سازه های نیمه تمام، پرهیز از پرواز با گلایدر و هواپیماهای سبک سفارش می شود.

به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را بوجود آورد. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع:

1401/02/16
12:15:33
0.0 / 5
615
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد