روی خط زندگی در تابستان 1401

روی خط زندگی در تابستان 1401

بکسیها: معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برنامه های این سازمان به مناسبت تابستان 1401 با عنوان «روی خط زندگی» را تشریح نمود.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، سید علیرضا فاطمیان پور از برگزاری بسته برنامه «روی خط زندگی» همزمان با تابستان آگاهی داد و اظهار داشت: «روی خط زندگی» شامل پنج عنوان برنامه فرهنگی هنری با ۵۶۷ اجرا در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران با رویکرد ترویج و گسترش شادی و نشاط اجتماعی در شهر انجام می شود.
وی با اشاره به برگزاری جشنواره «ماجرای اردو» عنوان کرد: این جشنواره در قالب تورهای نیم روزه ویژه نوجوانان دختر و پسر ۱۳ تا ۱۸ ساله در فاز اول در تیرماه بصورت سه روز در هفته و به شکل اردوگاهی در مناطق ۳، ۴، ۸، ۱۱، ۱۵، ۱۶، ۱۷، ۱۹ و ۲۰ و از تاریخ ۱۱ تیرماه برگزار می گردد و علاقه مندان جهت شرکت در این برنامه باید در سایتی که متعاقبا اعلام می شود، ثبت نام کنند.
فاطمیان پور اضافه کرد: «ماجرای اردو» شامل برنامه های تفریحی و فرهنگی است و هدف از برگزاری آن کشف استعداد و توانایی نوجوانان خواهد بود.
فاطمیان پور از اجرای جشنواره «با بازی» ویژه نوجوان و جوانان به همراه پدران خود در بعضی مناطق و پارک های تهران آگاهی داد و افزود: این جشنواره در تیرماه هر پنجشنبه و جمعه برگزار می گردد و شامل انواع بازی های بومی و ورزشی مانند هفت سنگ، طناب کشی، زو، تیراندازی و ورزش های زورخانه ای است که در آن شرکت کنندگان با انجام بازی ها امتیاز کسب می کنند و در هر روز به بالاترین ها جوایزی اهدا می شود. در آخر این برنامه جشن های ایام غدیر و مباهله نیز برگزار می گردد.
معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری اشاره کرد: اردوهای نوجوانی «بی کرانگی» دیگر برنامه ویژه ای است که برای نوجوانان پیش بینی کرده ایم. این برنامه بعد از ایام شهادت حضرت اباعبدالله(ع) برگزار می گردد و در آن نوجوانان به همراه والدین خود در اردوی فرهنگی تفریحی شرکت می کنند. خانواده ها در اردوی «بی کرانگی» با شرکت در چالش های تعریف شده، امتیاز کسب می کنند و در آخر به خانواده برگزیده جوایزی اهدا خواهد شد.
معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری از اجرای جشنواره «کارآزمای» آگاهی داد و اظهار داشت: این جشنواره شامل کارگاه های آموزشی با هدف مهارت افزایی نوجوانان در حوزه کارآفرینی است و شامل پنج کارگاه آموزشی با موضوع راه اندازی کسب وکار و پنج کارگاه تجربی با حضور دستیاران طرح در مناطق خواهد بود. «کارآزمای» بعد از اختتام فصل تابستان و در طول سال نیز ادامه خواهد یافت.
بنابر اعلام سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران، فاطمیان پور در آخر بیان کرد: باشگاه کتابخوانی «۱۰۰ تایی ها» در کتابخانه های سازمان فرهنگی هنری میزبان دو رده سنی کودکان ۵ تا ۹ ساله و نوجوانان ۱۰ تا ۱۵ ساله است و شامل کارگاه های ادبی و حلقه های کتابخوانی خواهد بود. علاقه مندان می توانند با امانت گرفتن و مطالعه ۱۰۰ جلد کتاب در این طرح شرکت نمایند.
منبع:

1401/04/01
14:36:26
0.0 / 5
465
تگهای خبر: آموزش , بازی , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد