پیشبینی تداوم آلودگی هوای تهران تا صبح فردا

پیشبینی تداوم آلودگی هوای تهران تا صبح فردا

به گزارش بکسیها، معاون اداره کل هواشناسی استان تهران ضمن اشاره به این که گرد و خاک جاری در تهران منشا داخلی دارد و سرچشمه آن اطراف البرز است، اضافه کرد: با عنایت به هشدارهای صادر شده تا صبح فردا (۴ مرداد) آلودگی هوا خواهیم داشت.به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، در روزگاران گذشته وقتی بحث آلودگی هوا به میان می آمد در ذهنمان فصل پاییز و زمستان و موقع وارونگی دما تداعی می شد اما چند وقتی است که آلودگی هوا دیگر مختص به فصل های سرما نیست و در بهار و تابستان هم به صورت کم سابقه ای دامن گیر شهر شده است، به صورتی که از اول بهار تا به امروز ۵۱ روز ناسالم برای گروه حساس، ۶ روز ناسالم و یک روز بسیار ناسالم و ۲ روز خطرناک در تهران ثبت شده است.

ساعت ۲ صبح امروز(۳ مردادماه) هم شاخص کیفیت هوای تهران به ۳۵۷ رسید ودر وضعیت خطرناک قرار گرفت. ساعت صبح یکشنبه(۲ مردادماه) تیز تهرانی ها هوای بسیار ناسالم با شاخص ۲۰۳ تنفس کردند.

مازیار غلامی در گفتگو با ایسنا درباره آلودگی هوای تهران طی روزهای اخیر اظهار نمود: طبق اخطار صادر شده در خصوص وزش باد شدید، گاهی خیلی شدید و خیزش گردوخاک از عصر روز یکشنبه ( ۲ مردادماه) تا دوشنبه (۳ مردادماه) دراستان تهران، برای غروب امروز هم در بعضی ساعت ها وزش باد شدید و گاهی خیلی شدید و خیزش گرد و خاک پیشبینی می شود.

وی درباره شدت آلودگی هوای امروز اظهار داشت: شدت آلودگی هوای امروز همچون روز گذشته پیشبینی می شود. هرچند که به صورت دقیق همان شاخص و همان میزان نیست اما حدودا مشابه روز گذشته خواهد بود و غلظت آلودگی هوا ناشی از خیزش گرد و خاک تا فردا بامداد (۴ مردادماه) در سطح تهران باقی خواهد ماند.

معاون اداره کل هواشناسی استان تهران در انتها خاطرنشان کرد: این آلودگی هوا منشا داخلی دارد و از اطراف تهران و البرز نشات می گیرد.

منبع:

1401/05/03
21:42:59
0.0 / 5
512
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد