چگونه مانع ساخت سردیس های نازیبا از ابتهاج شویم؟

چگونه مانع ساخت سردیس های نازیبا از ابتهاج شویم؟

بکسیها: به گزارش بکسیها، کمیل حاجیان یکی از هنرمندان مجسمه سازی است که به تازگی مبادرت به ساخت یک سردیس از امیرهوشنگ ابتهاج کرده و به نقل از خودش این کار را صرفاً دلی انجام داده است. این هنرمند که نسبت به عملکرد سازمان زیباسازی شهرداری در رابطه با مجسمه های شهری انتقاد دارد، در گفت‎وگویی، در رابطه با سردیس هوشنگ ابتهاج توضیحاتی را ارائه نمود.


ساخت سردیس از افراد شناخته شده و چهره های ملی، پیشینه ای طولانی دارد؛ اما علیرغم این پیشینه طولانی، کیفیت اغلب کارهایی که این روزها در سطح شهر به معرض نمایش گذاشته می شوند، چندان چنگی به دل نمی زنند و گاه سطح آنها به حدی پایین است که مسئولان شهری به جمع آوری یا اصلاح اثر، مجبور شده اند.
کمیل حاجیان ـ هنرمند مجسمه ساز ـ که به تازگی به ساخت سردیسی از هوشنگ ابتهاج اقدام نموده است، در رابطه با ی علت تولید مجسمه های بدساخت از شخصیت ها، چنین می گوید: «اولا کسی که باید بر روی ساخت چنین مجسمه هایی نظارت کند، خود مردم هستند. به نظرم باید در کانال های عمومی عکس این کارها گذاشته شود؛ ضمن این که عکس پایانی قبل از نصب باید نشان داده شود و از مردم یک نظرسنجی صورت گیرد. یعنی در اصل این مردم هستند که باید نظر دهند؛ چون این کارها در واقع برای مردم ساخته می شوند. منِ هنرمند دنیا را بگونه ای می بینم و شاید فرد دیگری، نوع دیگر ببیند. اگر اکثریت مردم از کار رضایت داشتند، آن موقع باید بیاییم سردیس را نصب نماییم. ولی متأسفانه به علت این که برخی مسؤلان به دنبال مسائل مالی هستند، شاهد کارهای چندان باکیفیتی در سطح شهر نیستیم چون کار را به دست کاردان واقعی آن نمی سپارند.»

در ادامه ویدیویی از جدیدتری سردیس هشونگ ابتهاج که توسط کمیل حاجیان ساخته شده را مشاهده می کنید:منبع:

1401/05/25
10:13:52
0.0 / 5
649
تگهای خبر: كیفیت , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد