آلودگی هوای اهواز و اصفهان

آلودگی هوای اهواز و اصفهان

بکسیها: به گزارش بکسیها، بر مبنای اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست از بین هشت کلانشهر کشور امروز(۲۹ شهریورماه) اهواز آلودگی هوا برای همه، اصفهان آلودگی هوا برای گروههای حساس و شش کلانشهر هوای مطلوب را تجربه کرده اند.به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، بر مبنای اطلاعات مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست در رابطه با کیفیت هوای هشت کلانشهر کشور، امروز (۲۹ شهریورماه) آلاینده شاخص هوای اهواز ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با میانگین ۱۵۳ و در شرایط ناسالم برای همه قرار دارد.

همچنین اهالی اصفهان آلودگی هوا برای گروههای حساس را با آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون و رسیدن به عدد ۱۰۹ تنفس کرده اند.

مردم در شش کلانشهر تهران، کرج، اراک، مشهد، تبریز و شیراز هوای قابل قبول را با رسیدن به عدد ۸۸، ۸۸، ۸۴، ۸۴، ۸۱ و ۷۷ تجربه کرده اند. آلاینده شاخص هوا در کرج، دی اکسید نیتروژن و در این پنج کلانشهر دیگر ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون است.

به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود. بر طبق این تقسیم بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول(سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروههای حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.

منبع:

1401/06/30
10:35:05
0.0 / 5
451
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد