رئیس شورای عالی استان ها:

20 درصد از بودجه آموزش شوراها در اختیار شورایعالی استان ها قرار می گیرد

20 درصد از بودجه آموزش شوراها در اختیار شورایعالی استان ها قرار می گیرد

بکسیها: به گزارش بکسیها، رئیس شورایعالی استان ها، اظهار داشت: ۲۰ درصد بودجه آموزش شوراهای سراسر کشور از جانب وزارت کشور در اختیار شورایعالی استان ها قرار می گیرد.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، پرویز سروری در آغاز دهمین اجلاس عمومی شورایعالی استان ها ضمن تبریک میلاد حضرت رسول (ص)، اظهار داشت: امیدوارم خداوند توفیق دهد تا بتوانیم راه پیامبر (ص) را ادامه دهیم و در این راه سربلند باشیم. خوشبختانه تعامل مؤثر و ارزشمندی میان شورایعالی استان ها با وزارت کشور و مجلس شورای اسلامی شکل گرفته است. در مبحث آموزش شورایعالی استان ها این امر بعنوان یکی از مولفه های اثرگذار با همکاری وزارت کشور تعریف شده و در موارد مختلف قانون به این نهاد اشاره نموده است.
وی ادامه داد: در قانون درآمدهای پایدار هزینه های شهرداری ها و دهیاری ها در نظر گرفته شده، بنابراین ما با حساسیت و وسواس این موضوعات را دنبال می نماییم تا نکته ای از قلم نیفتد و احتیاج به بازگشت به عقب نباشد.
سروری افزود: بعد از بررسی دو مبحث آموزش و درآمدهای پایدار و نظر مثبت نمایندگان شورایعالی استان ها امیدواریم در جلسه ای با وزارت کشور بتوانیم این موضوعات را تکمیل و به جمع بندی نهایی برسیم. در بحث ساختار و موضوعات در رابطه با آن هم به توافقات خوبی با دولت رسیده ایم. با عنایت به این مسائل امیدوارم موانعی که در راه رسیدن به شورایعالی اثرگذار و قوی در گذشته وجود داشته، رفع گردد و از این فرصت طلایی بهره بگیریم و چفت و بست های تشکیلاتی شورایعالی استان ها و فرآیندهای طولانی آنرا بهبود دهیم.
رئیس شورایعالی استان ها ضمن اشاره به این که در تفاهم با وزارت کشور مقرر شده ۲۰ درصد از بودجه آموزش شوراها مستقیما در اختیار شورایعالی استان ها قرار گیرد، اضافه کرد: این مورد مبین تثبیت نقش شورایعالی استان ها در مساله آموزش شوراهای سراسر کشور است؛ البته در تلاش هستیم این سهم را با رایزنی به ۳۰ درصد افزایش دهیم که این خود پایه بودجه ای شورایعالی استان ها در سالهای بعد را زیاد می کند.
وی تصریح کرد: نقش شورایعالی استان ها در قانون درآمدهای پایدار و مبحث آموزش شوراها اتفاق مبارکی است و باعث امیدواری ما خواهد شد تا رفته رفته مشکلات را حل و فصل نماییم و به نقطه ای برسیم که شورایعالی استان ها در جایگاه واقعی خود قرار بگیرد.
منبع:

1401/07/21
13:36:26
0.0 / 5
520
تگهای خبر: آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد