مدیرعامل سازمان رفاه شهرداری تهران خبر داد

کاهش ۲۰ درصدی بی خانمان های تهران نسبت به سال قبل

کاهش ۲۰ درصدی بی خانمان های تهران نسبت به سال قبل

به گزارش بکسیها، مدیرعامل سازمان رفاه و خدمات اجتماعی شهرداری تهران اظهار داشت: امسال تا کنون هیچ فوتی کارتن خوابی در شهر تهران نداشتیم و سال قبل نیز گشت های ما فعال بودند و مردم هم در این عرصه کمک کردند.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، احمد احمدی صدر در حاشیه همایش نقش مدیریت شهری در ارتقاء ارتباطات اجتماعی و تاب آوری شهروندی، در تشریح آخرین وضعیت جمع آوری معتادان متجاهر و همین طور افراد بی خانمان در سطح شهر تهران اظهار داشت: زمستان گذشته ظرفیت مددسراهای ما افزایش داده شد؛ اما این افزایش ظرفیت به گونه ای است که تعداد مددسراها تغییری نکرده اما ۵۰ تا ۷۰ درصد افرادی که به مددسراها مراجعه می کردند معتادین متجاهر بودند که باتوجه به راه اندازی یاورشهرها این ظرفیت در یاورشهرها انتقال پیدا کرده و بدین سان ظرفیت مددسراها بالا رفته است. در حقیقت معتادین متجاهر در مراکز ماده ۱۶ ترتیب نگهداری آنها داده شده و ظرفیت در گرمخانه های ما باز شده است.
وی افزود: سال قبل در جمع آوری افراد بی خانمان ۱۳ خودرو به همراه سه اتوبوس اجرای طرح حامی شهر را بر عهده داشتند که امسال این خودرو ها به ۴۰ ون بالا رفته و همین طور ۲۲ منطقه را درگیر کردیم و با پرداخت هزینه های انتقال به افراد بی خانمان بر روند اجرای این مساله نیز نظارت می نماییم. ما تا آخر سال مبلغ یک خودرو ون سرحال و بخاری دار را به همراه مددکار، ضابط قضایی و راننده پرداخت کرده ایم و نمی پذیریم در این امر خودروی فرسوده مورد استفاده قرار بگیرد.
احمدی صدر اشاره کرد: مناطق موظف می باشند محدوده خودرا پوشش دهند و علاوه بر این هفت اتوبوس که امکان افزایش آن تا ۱۵ دستگاه وجود دارد، مورد استفاده قرار می گیرد. اتوبوس هایی که از ناوگان روز شهر تهران خارج شده اند و سرویس دهی نمی کنند، در حقیقت اتوبوس هایی هستند که چهار چرخ دارند تا به محلی که بیشترین تعداد افراد بی خانمان را دارد برود و بخاری آن نیز روشن شود. این اقدام در فصل سرما از ساعت ۱۰ شب تا ۸ بامداد بصورت ثابت در محل هایی که بیشترین کارتن خواب را دارند حضور پیدا می کنند.
به گفته ی ایشان، به لطف خداوند تا این لحظه امسال کارتن خواب و بی خانمان فوتی در تهران نداشتیم. سال قبل نیز با اجرای این طرح فوتی نداشتیم. در حقیقت سال ۱۴۰۰ هم گشت های ما فعال بودند و هم مردم در این عرصه کمک کردند. پس باز هم از شهروندان درخواست می نماییم تا با ارتباط با سامانه ۱۳۷ در این عرصه یاریگر ما باشند.
مدیرعامل سازمان رفاه و خدمات اجتماعی شهرداری تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به این که نسبت به سال قبل ۲۰ درصد بی خانمان ها کاهش پیدا کرده اند، اضافه کرد: ظرف دو سه ماه گذشته به سبب اغتشاشات ضربه ای به روند این کار وارد شد چونکه پلیس وقت خودرا صرف موضوع امنیت کرد. از این حیث ما در جمع آوری به پلیس کمک کرده ایم.
وی افزود: در زمینه جمع آوری معتادین متجاهر نیز از شب گذشته شهرداری تهران در زمینه جمع آوری آنها کار خودرا به عنوان کمک به سایر نهادها آغاز نموده است.1401/09/23
11:00:12
0.0 / 5
658
تگهای خبر: خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد