امکان اصلاح مجانی آدرس در سامانه ثبت احوال

امکان اصلاح مجانی آدرس در سامانه ثبت احوال

به گزارش بکسیها، سازمان ثبت احوال کشور در جهت عرضه تسهیلات به شهروندان ایرانی امکان اصلاح مجانی آدرس ایرانی ها در سامانه ثبت احوال را از زمان جابجایی در بازه زمانی ۲۰ روزه فراهم نمود.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، بر اساس قانون اجبار تخصیص شماره ملی و کد پستی و آئین نامه آن، مصوبه پنجم جلسه یازدهم شورای اجرایی فناوری اطلاعات و هم ماده ۶۳ قانون پشتیبانی از خانواده و جوانی جمعیت، سازمان ثبت احوال کشور متولی مدیریت نشانی اشخاص حقیقی و عرضه آمار و گزارش های جابجایی و مهاجرت مبتنی بر اطلاعات پایگاه نشانی ایرانی ها می باشد.
این امکان به صورت مجانی با توجه بر این که افراد از زمان جابه جایی می بایست در بازه زمانی ۲۰ روز با رفتن به پورتال سازمان ثبت احوال نسبت به اعلام نشانی جدید خود اقدام نمایند، وجود دارد؛ بنابراین این اقدام از راه رفتن به سایت ncr.ir، پورتال سازمان به نشانی sabteahval.ir و با رفتن به نشانی: my.gov.ir امکان پذیر است.
ارائه نرخ باروری مبتنی بر داده های ثبتی در پایگاه اطلاعات جمعیتی
در سال ۱۴۰۱ سازمان ثبت احوال کشور با اتکا بر توان داخلی و ظرفیت های موجود خود توانست برای نخستین بار در کشور نرخ باروری در سال ۱۴۰۰ را مبتنی بر داده های ثبتی موجود در پایگاه اطلاعات جمعیت کشور تولید و ارائه نماید. با انجام این کار، میزان باروری کل بر مبنای جمعیت گروه های سنی زنان ۱۵ تا ۴۹ ساله و ولادت ثبت شده به تفکیک سن مادران این گروه های سنی بر پایه اطلاعات پایگاه جمعیت کشور محاسبه و در اختیار مراجع تصمیم گیری قرار گرفت.1401/10/02
19:19:13
0.0 / 5
625
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد