براساس داده های ۱۶ ایستگاه پایش فعال؛

هوای اصفهان سومین روز پی در پی برای عموم شهروندان ناسالم می باشد

هوای اصفهان سومین روز پی در پی برای عموم شهروندان ناسالم می باشد

به گزارش بکسیها، شاخص کیفی هوای اصفهان امروز بیست و هفتم دیماه برپایه داده های ۱۶ ایستگاه پایش فعال با میانگین ۱۶۱ برای سومین روز پی در پی در وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان به ثبت رسید.مسئول امور کنترل کیفیت هوا در معاونت حمل و نقل شهرداری اصفهان در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: میانگین شاخص هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هشت بامداد امروز سه شنبه بیست و هفتم دیماه برپایه داده های دریافتی ۱۱ ایستگاه شهرداری در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان به ثبت رسید.
جمشید لقایی ضمن اشاره به این که شاخص همه ایستگاه ها کماکان در وضعیت اخطار قرار دارد، اضافه کرد: امروز شاخص هوا در ایستگاه بلوار کاوه با میانگین ۱۷۲، رهنان با ۱۷۱، میدان باهنر با ۱۷۰، محله ولدان (ورزشگاه میثاق) با ۱۶۸، میدان انقلاب با ۱۶۷، میدان فیض و محله کردآباد با ۱۶۶، خیابان فرشادی با ۱۶۳، سپاهان شهر با ۱۶۴، خیابان میرزا طاهر و دانشگاه صنعتی با ۱۶۰ AQI برای سومین روز پی در پی در وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان است.
وی تصریح کرد: به همه شهروندان اصفهانی بخصوص افراد صدمه پذیر همچون سالمندان، افراد دارای بیماری های ریوی و قلبی، زنان آبستن و کودکان سفارش می شود از فعالیت سنگین در فضای باز و تردد غیر ضرور در شهر در صورت امکان اجتناب کنند. شاخص کیفی هوا در ایستگاه های پایش شهرداری اصفهان، ۲۷ دی
به گزارش بکسیها به نقل از مهر، برپایه داده های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان حفاظت محیط زیست(منطقه اصفهان)، شاخص هوا در خیابان احمدآباد با ۱۵۳، استانداری با ۱۷۰ و بزرگراه خرازی با ۱۶۲ در وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان و در ایستگاه های پروین و رودکی به ترتیب با ۱۳۲ و ۱۴۶ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس به ثبت رسید. همچنان ایستگاه های جی، باغ غدیر و خواجو قطع است.
امروز ایستگاه های پایش هوا سجزی با ۱۲۴ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس، شاهین شهر با ۸۴ قابل قبول و مبارکه با ۱۸۹ AQI در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان بوده و مابقی ایستگاه ها در شهرهای مجاور اصفهان همچون خمینی شهر، زرین شهر و منطقه صنعتی دولت آباد و کاشان هم قطع است.
اداره کل هواشناسی استان اصفهان هم برای ظهر امروز در مناطق مرکزی و همچون کلانشهر اصفهان بارندگی پیشبینی کرده و فردا چهارشنبه با خروج سامانه بارشی از استان رخداد مه، کاهش دما و سکون جوی در شهر اصفهان حاکم می شود و غلظت آلاینده های جوی مجدد افزایش خواهد یافت.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک می باشد.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچکتر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچکتر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1401/10/27
10:36:06
0.0 / 5
432
تگهای خبر: كیفیت , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد