در ایام نوروز امسال؛

بیشتر از ۲۰ هزار نفر از پارک حیات وحش اصفهان بازدید کردند

بیشتر از ۲۰ هزار نفر از پارک حیات وحش اصفهان بازدید کردند

به گزارش بکسیها، مسئول پارک کوهستانی صفه از بازدید ۲۰ هزار و ۵۰۰ نفر از پارک آموزشی حیات وحش کلان شهر اصفهان در روزهای نوروز سال جاری اطلاع داد.علی جعفری در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به این که در روزهای نوروز ۲۰ هزار و ۵۰۰ نفر از پارک آموزشی حیات وحش صفه بازدید کردند، عنوان کرد: هم اینک ۳۱۰ حیوان از ۳۰ گونه جانوری شامل گوشتخواران، علف خواران، پرندگان، خزندگان و جوندگان در این پارک نگهداری می شوند.
وی افزود: شیر آفریقایی، خرس قهوه ای، گوزن زرد و قرمز اروپایی، کروکودیل، میمون، قوچ و میش وحشی، اسب پونی، گرگ، کفتار، گراز، گربه وحشی و … همچون حیوانات حاضر در این پارک وحش هستند.
مسئول پارک کوهستانی صفه با تکیه بر این که هیچ حیوانی در پارک وحش صفه از راه شکار و صید به این مجموعه وارد نشده و تابحال حیوانی خریداری نکرده ایم، تصریح کرد: حیواناتی که در این مجموعه نگهداری می شوند که یا صدمه دیده هستند و امکان رهاسازی آنها در طبیعت وجود ندارد و یا مانند شیرهای آفریقایی توسط قاچاقچیان به کشور وارد شدند و توسط مراجع انتظامی و محیط زیست کشف و ضبط و به این مجموعه منتقل شدند.
جعفری با اشاره به اینکه پارک آموزشی حیات وحش صفه دارای مجوز از سازمان محیط زیست و تحت نظارت این سازمان و دامپزشکی است، اضافه کرد: این مجموعه رویکرد جدید آموزشی را با هدف آشنایی شهروندان بخصوص کودکان و نوجوانان از نزدیک با حیوانات، ایجاد ارتباط بین آنها با طبیعت، ایجاد حس علاقه به حیوانات و طبیعت، افزایش آگاهی های عمومی در مورد حیات جانوری و تنوع زیستی و بوجود آوردن انگیزه برای محافظت از محیط زیست و حیوانات را دنبال می کند.
وی تهیه تابلوهای QR کد با عرضه اطلاعات شناسایی، نحوه زندگی، تغذیه و رفتار برای حیوانات را همچون اقدامات درحال اجرا در پارک آموزشی حیات وحش صفه برشمرد و اظهار داشت: یک درمانگاه تخصصی دامپزشکی در این مجموعه راه اندازی شده و دامپزشک متخصص و مورد تأیید اداره کل دامپزشکی استان بر وضعیت حیوانات نظارت دارد.
مسئول پارک کوهستانی صفه همینطور در مورد آخرین وضعیت پرونده یکی از کارگران این پارک وحش که در روز اول فروردین سال جاری بر اثر حمله ۲ قلاده خرس و شدت جراحات فوت کرد، عنوان کرد: علت حادثه همچنان در مراجع انتظامی و قضایی درحال پیگیری و بررسی است و مراجع انتظامی باید در اینباره اظهار نظر کنند.
جعفری اضافه کرد: این ۲ قلاده خرس در همین مجموعه بدنیا آمدند و همواره غذادهی و مراقبت از این دو توسط این نیروی پارک وحش انجام می شد.
به گزارش بکسیها به نقل از مهر، پارک آموزشی حیات وحش صفه در مساحت پنج هکتار در پارک کوهستانی به همین نام در جنوب غرب شهر اصفهان قرار دارد.
پیشنهاد انتقال باغ وحش اصفهان به پارک کوهستانی صفه در سال ۱۳۸۸ مطرح و این مجموعه سال ۹۰ در این نقطه از شهر راه اندازی شد و سال ۹۴ از سارمان محیط زیست کشور مجوز رسمی دریافت کرد.


منبع:

1402/02/01
17:11:43
0.0 / 5
410
تگهای خبر: آموزش , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد