تنفس هوای قابل قبول در تهران

تنفس هوای قابل قبول در تهران

بکسیها: به گزارش بکسیها، برپایه اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، الان (۸ اردیبهشت ماه) میانگین کیفیت هوای پایتخت در شرایط «قابل قبول» قرار دارد.به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، الان میانگین شاخص آلاینده «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» روی عدد ۸۶ و در شرایط قابل قبول قرار دارد.

همچنین آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۳ بود و کیفیت هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت.

کیفیت هوای تهران تنها از ساعت ۱۹ تا ۲۱ پاک بود اما بعد از آن با رسیدن به عدد ۵۲ قابل قبول شد که این وضعیت تابحال ادامه داشته است.

گفتنی است که کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود که بر مبنای آن از عدد صفر تا ۵۰ در محدوده هوای پاک تعریف می شود، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا در محدوده قابل قبول، سالم یا متوسط بوده و از محدوده ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروههای حساس است. در بازه ۱۵۱ تا ۲۰۰ هم هوا در محدوده ناسالم برای همه گروه ها و از محدوده ۲۰۱ تا ۳۰۰ هم هوا در محدوده بسیار ناسالم قرار می گیرد. بر طبق این دسته بندی در محدوده ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرآفرین است.
1402/02/08
15:58:08
0.0 / 5
376
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد