هوای اصفهان ناسالم می باشد

هوای اصفهان ناسالم می باشد

بکسیها: به گزارش بکسیها، شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان امروز دوازدهم اردیبهشت برپایه داده های چهار ایستگاه پایش فعال با میانگین ۱۰۴ وضعیت ناسالم برای گروه هی حساس را نشان داده است.به گزارش بکسیها به نقل از مهر، ۱۱ ایستگاه پایش هوای کلانشهر اصفهان تحت کنترل و نظارت شهرداری در خیابان های فرشادی، فیض، میرزا طاهر، رهنان، انقلاب، شهید باهنر، کردآباد، دانشگاه صنعتی، سپاهان شهر، بولوار کاوه و ورزشگاه میثاق امروز قطع است.
جمشید لقایی مسئول کنترل کیفیت هوا در معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان در گزارش بکسیها به نقل از مهر علت قطعی امروز را تغییر شبکه ارتباطی ایستگاه های سنجش کیفیت هوا و اتصال آنها به سرور سامانه جدید پایش عنوان نمود و اظهار داشت: امروز امکان عرضه گزارش روزانه کیفیت هوا بدلیل اختلال کنونی وجود ندارد.
بر همین اساس میانگین شاخص کیفی هوای کلان شهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۹ بامداد امروز سه شنبه دوازدهم اردیبهشت ماه در چهار ایستگاه پایش فعال محیط زیست وضعیت ناسالم را نشان داده است.
بر اساس داده های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط زیست (منطقه اصفهان) شاخص هوای این کلان شهر در ایستگاه پایش خیابان های احمدآباد و رودکی با ۹۴ وضعیت قابل قبول و پروین با ۱۰۷ و بزرگراه خرازی با ۱۲۲ AQI وضعیت ناسالم برای گروههای حساس را نشان داده است.
امروز شاخص هوای شهرهای مجاور کلان شهر اصفهان همچون سجزی با ۸۰ و مبارکه با ۶۵ AQI در وضعیت قابل قبول به ثبت رسید. ایستگاه سنجش آلودگی همینطور شهرهای مجاور اصفهان همچون خمینی شهر، زرین شهر، شاهین شهر، نجف آباد، منطقه صنعتی دولت آباد و کاشان قطع است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک می باشد.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1402/02/12
11:25:27
0.0 / 5
513
تگهای خبر: كیفیت , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد