رییس كمیته سلامت شورای شهر تهران عنوان كرد

شورای شهر تهران پیگیر دغدغه خانواده افراد طیف اوتیسم

شورای شهر تهران پیگیر دغدغه خانواده افراد طیف اوتیسم

به گزارش بکسیها، عضو شورای شهر تهران اظهار داشت: کمیته سلامت شورای شهر تهران به جد پیگیر دغدغه خانواده افراد طیف اوتیسم است.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، سوده نجفی عضور شورای شهر تهران در همایش ۳+۲۰ انجمن اوتیسم ایران که در مرکز همایش های برج میلاد تهران برگزار شد، اشاره کرد: در اولین روزهای شروع به کارم در شورای شهر تهران خانم صالح غفاری از نخستین مراجعان من برای رفع مشکلات افراد طیف اوتیسم بودند. اوتیسم یک بیناری عصبی_ شناختی است که مشکلات جسمی و حرکتی هم در پی دارد.
بگفته این عضو شورای شهر تهران، اگر بخواهیم در باب اوتیسم صحبت نماییم باید دو دسته را درنظر بگیریم؛ اول خانواده افراد طیف اوتیسم و بعد خود افراد.
وی ادامه داد: یکی از نکات بسیار مهم بررسی و غربالگری افراد در سنین پایین و پیش از دوسالگی است. اگر این بیماری زودتر تشخیص داده شود خانواده می تواند زودتر آماده شود و یاد بگیرد چگونه باید با فرزندش برخورد کنند. خانواده های این افراد فداکارانه در کنار فرزندان خود هستند و گاهی شاید مادری مجبور به ترک شغل خود شود.
نجفی افزود: برمبنای آمار سال ۱۴۰۱ حدود ۳۰ هزارنفر مبتلای به اوتیسم در کشور داشتیم که این یعنی از هر ۱۰۰ یا ۱۵۰ تولد یک کودک مبتلا به اوتیسم است و این یک فاجعه است که ما باید بدانیم چگونه می خواهیم با او برخورد نماییم. همه سازمان ها باید دست به دست هم دهند هرچند که متولی اول وزارت بهداشت است اما سایر نهادها همچون آموزش و پرورش، بهزیستی و... باید کنار این وزارتخانه باشند.
عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: حتی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی هم باید نقش آفرینی کند، برای اینکه این افراد نیاز به کار هم دارند. چنانچه مدتی قبل یک خانم، کافه ای افتتاح کرده بود و از افراد طیف اوتیسم و سندروم داون دعوت به کار کرده بود و اقدامات این چنینی باید سرلوحه ما مسئولین هم قرار گیرد. دراین زمینه در کمیته سلامت شورای شهر تهران به جد پیگیر دغدغه خانواده افراد طیف اوتیسم هستیم.1402/02/16
13:46:46
0.0 / 5
451
تگهای خبر: آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد