ادامه هوای مطلوب تهران

ادامه هوای مطلوب تهران

بکسیها: بر طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، اکنون (18 اردیبهشت ماه) میانگین کیفیت هوای پایتخت در وضعیت «قابل قبول» قرار دارد اما با شروع تردد خودرو ها افزایش غلظت ذرات معلق انتظار می رود.به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، بنا بر پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، باتوجه به افزایش نسبی تندی باد تا بامداد امروز(18 اردیبهشت ماه) از میزان غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد، هرچند هم زمان با شروع تردد خودرو ها افزایش غلظت ذرات معلق در بعضی مناطق پرتردد پیش بینی می شود.

با تقویت ناپایداری جوی و افزایش تندی باد در طول روز پراکندگی آلاینده ها تسهیل خواهد شد، علاوه بر این با وزش باد نسبتاً شدید در بعضی ساعات بعدازظهر احتمال گسیل گردوخاک در مناطق مستعد وجود خواهد داشت.

تداوم این شرایط جوی، احتمال رگبار پراکنده و وزش باد مؤثر تا اواخر وقت دوشنبه سبب کاهش غلظت ذرات معلق خواهد شد و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت.

کاهش نسبی تندی باد تا بامداد فردا (۱۹ اردیبهشت) هم زمان با افزایش تردد خودرو ها افزایش غلظت ذرات معلق و درنتیجه کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد را بدنبال خواهد داشت.

تقویت ناپایداری جوی همراه با رگبار پراکنده و وزش باد مؤثر در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم خواهدنمود.

با ادامه این شرایط جوی و وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی سه شنبه کاهش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، اکنون میانگین شاخص آلاینده «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» روی عدد ۶۲ و در وضعیت قابل قبول قرار دارد همین طور آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۴ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت.

گفتنی است که کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود که برمبنای آن از عدد صفر تا ۵۰ در محدوده هوای پاک تعریف می شود، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا در محدوده قابل قبول، سالم یا متوسط بوده و از محدوده ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروههای حساس است. در بازه ۱۵۱ تا ۲۰۰ نیز هوا در محدوده ناسالم برای همه گروه ها و از محدوده ۲۰۱ تا ۳۰۰ نیز هوا در محدوده بسیار ناسالم قرار می گیرد. بر طبق این دسته بندی در محدوده ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناکست.

منبع:

1402/02/18
15:06:57
0.0 / 5
409
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد