هوای اصفهان آلوده است

هوای اصفهان آلوده است

بکسیها: شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان امروز بیست و سوم اردیبهشت بر طبق داده های سه ایستگاه پایش فعال با میانگین 104 وضعیت ناسالم برای گروههای حساس را نشان میدهد.به گزارش بکسیها به نقل از مهر، میانگین شاخص کیفی هوای کلان شهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هشت بامداد امروز شنبه بیست و سوم اردیبهشت ماه در سه ایستگاه پایش فعال اداره کل محیط زیست وضعیت ناسالم برای گروههای حساس را نشان میدهد.
بر اساس داده های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط زیست (منطقه اصفهان) شاخص هوای این کلان شهر در ایستگاه پایش خیابان های احمدآباد با ۹۸ و رودکی با ۷۹ AQI وضعیت قابل قبول و در خیابان پروین با ۱۳۵ AQI وضعیت ناسالم برای گروههای حساس را نشان میدهد.
امروز شاخص هوای شهر سجزی با ۱۲۹ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس و مبارکه با ۶۹ AQI در وضعیت قابل قبول ثبت گردید. ایستگاه سنجش آلودگی در خیابان استانداری و بزرگراه خرازی و همین طور شهرهای مجاور اصفهان همچون خمینی شهر، زرین شهر، شاهین شهر، نجف آباد، منطقه صنعتی دولت آباد و کاشان قطع است.
۱۱ ایستگاه پایش هوا تحت نظارت و کنترل شهرداری اصفهان در خیابان های فرشادی، انقلاب، فیض، رهنان، شهید باهنر، بولوار کاوه، دانشگاه صنعتی، کردآباد، ولدان، میرزا طاهر و سپاهان شهر قطع است و آنطور که مسئول کنترل کیفیت هوا در معاونت حمل و نقل شهرداری اصفهان به خبرنگار مهر گفته نقص فنی به وجود آمده بدلیل تغییر شبکه ارتباطی ایستگاه های سنجش کیفی هوا و اتصال آنها به سرور سامانه جدید بوده که بزودی این مشکل برطرف و سامانه کنترل برخط کیفیت هوای اداره کل حفاظت محیط زیست و شهرداری اصفهان یکپارچه می شود.
اداره کل هواشناسی استان اصفهان نیز برای بیشتر مناطق به ویژه مرکز استان امروز شنبه آسمانی صاف تا قسمتی ابری و گاهی وزش باد به نسبت شدید پیش بینی کرده است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1402/02/23
10:07:02
0.0 / 5
391
تگهای خبر: كیفیت , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد