کاهش کیفیت هوای تهران طی امروز

کاهش کیفیت هوای تهران طی امروز

بکسیها: بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران امروز (10 تیر) کیفیت هوای پایتخت باتوجه به عدم وزش باد موثر همین طور افزایش غلظت آلاینده ازن در بعضی ساعات کاهش پیدا می کند.به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، برمبنای پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، امروز(۱۰ تیر) باتوجه به عدم وزش باد مؤثر و شروع تردد خودرو ها بر میزان غلظت آلاینده ها افزوده و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد پیش بینی می شود.

کاهش تندی باد در طول روز پراکندگی آلاینده ها را محدود می کند همین طور با افزایش دما در ساعات بعدازظهر احتمال تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق وجود دارد. افزایش تندی باد تا ساعات پایانی تاحدودی سبب کاهش غلظت آلاینده ها می شود و بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق دور از انتظار نیست.

کاهش تندی باد تا بامداد فردا (۱۱ تیر) همزمان با افزایش تردد خودرو ها، افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق را درپی دارد. وزش باد مؤثر در طول روز سبب پراکندگی آلاینده ها می شود، بااینکه افزایش دما در ساعات بعدازظهر می تواند سبب تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق شود.

با تقویت ناپایداری و افزایش تندی باد تا اواخر وقت یکشنبه از میزان غلظت ذرات معلق کاسته خواهد شد و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پیش بینی می شود.

به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته « ازن » با میانگین ۱۴۶ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۰۲ و کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس است.

گفتنی است که شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود. بر طبق این تقسیم بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول(سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروههای حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.

منبع:

1402/04/10
10:35:17
0.0 / 5
437
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد