ادامه هوای ناسالم تهران برای گروههای حساس

ادامه هوای ناسالم تهران برای گروههای حساس

بکسیها: بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هوای پایتخت برای سومین روز متوالی در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس است.به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا بنا بر پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در بامداد امروز (۱۴ تیرماه) باتوجه به عدم وزش باد مؤثر و افزایش تردد خودرو ها بر میزان غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و برقراری وضعیت ناسالم برای گروههای حساس در مناطق پرتردد پیش بینی می شود.

تقویت ناپایداری جوی همراه با افزایش تندی باد در طول روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد کرد، بااین حال تولید و افزایش آلاینده ازن ناشی از افزایش دما در ساعات بعدازظهر می تواند سبب کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق شود.

تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت چهارشنبه سبب کاهش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق می شود، هرچند وزش باد نسبتاً شدید در بعضی ساعات بعدازظهر گسیل گردوخاک و کاهش کیفیت هوا در مناطق مستعد را بدنبال خواهد داشت.

کاهش تندی باد تا بامداد فردا (۱۵ تیرماه) و افزایش تردد خودرو ها سبب افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد می شود. وزش باد مؤثر در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم خواهد کرد، بااین حال با عنایت به افزایش دما در ساعات بعدازظهر احتمال تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن در بعضی مناطق وجود خواهد داشت.

وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی پنجشنبه سبب کاهش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت قابل قبول می شود.

به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۰۶ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۱۲ و کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس است.

گفتنی است که شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود. بر طبق این تقسیم بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول(سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروههای حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.

منبع:

1402/04/14
12:35:30
0.0 / 5
362
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد