کاهش کیفیت هوای تهران طی امروز

کاهش کیفیت هوای تهران طی امروز

بکسیها: بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران امروز (27 تیرماه) در پی افزایش غلظت ذرات معلق و آلاینده ازن، کیفیت هوای پایتخت کاسته می شود.به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا بر اساس پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در بامداد امروز (۲۷ تیرماه) باتوجه به کاهش تندی باد و افزایش تردد خودرو ها بر میزان غلظت آلاینده ها افزوده خواهد شد و برقراری وضعیت ناسالم برای گروههای حساس در بعضی مناطق پرتردد پیش بینی می شود.

عدم وزش باد مؤثر در طول روز پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهدنمود همین طور افزایش دما در ساعات بعدازظهر سبب تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق می شود. افزایش تندی باد تا ساعات پایانی سه شنبه سبب پراکندگی آلاینده ها خواهد شد، بااینکه با افزایش ترافیک شامگاهی افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود، بااین حال احتمال گسیل گردوخاک در مناطق مستعد ناشی از وزش باد نسبتاً شدید نیز در بعضی ساعات وجود خواهد داشت.

با کاهش تندی باد تا بامداد فردا (۲۸ تیرماه) همزمان با شروع تردد خودرو ها افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد پیش بینی می شود. وزش باد مؤثر در طول روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد کرد، بااینکه احتمال تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن ناشی از افزایش دما در ساعات بعدازظهر سبب کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق می شود.

با توجه به افزایش نسبی تندی باد تا اواخر وقت چهارشنبه پراکندگی آلاینده ها و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پرتردد پیش بینی می شود.
به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون» با میانگین ۱۳۸ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۹۹ و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است.
گفتنی ست که شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود. بر طبق این تقسیم بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول(سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروههای حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.
انتهای پباممنبع:

1402/04/27
11:57:21
0.0 / 5
307
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد