باقرزاده عنوان كرد؛

کمبود ۲۷ هزار مشاور در مدارس

کمبود ۲۷ هزار مشاور در مدارس

به گزارش بکسیها، معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، از تدوین برنامه فراگیر پرورشی فرهنگی آگاهی داد و اظهار داشت: در سال تحصیلی جدید شاهد ارزیابی مدارس سراسر کشور برمبنای اهداف پنج گانه خواهیم بود.


به گزارش بکسیها به نقل از مهر، اصغر باقر زاده، در سی و هفتمین اجلاس سراسری مدیران و رؤسای آموزش وپرورش اضافه کرد: برنامه فراگیر پرورشی فرهنگی مدرسه برمبنای پنج هدف پایه شامل ایمان، امید، هویت، نشاط و خردورزی تدوین شده است. وی ضمن تشریح محورهای برنامه فراگیر پرورشی و فرهنگی مدرسه، از ارزیابی مدارس برمبنای فاکتورهای تعیین شده در سی و هفتمین اجلاس رؤسا و مدیران آموزش وپرورش گفت: برنامه فراگیر پرورشی فرهنگی مدارس کشور بدنبال بررسی اشکالات برنامه های پرورشی سراسر کشور در امسال، با اهمیت ترین مشکل در این عرصه، حجم بالای برنامه ها و نبود انسجام و هماهنگی بین بخش های مختلف ارزیابی شد. باقرزاده اظهار داشت: به همین دلیل نیز برنامه فراگیر پرورشی فرهنگی مدرسه برمبنای پنج هدف پایه شامل ایمان، امید، هویت، نشاط و خردورزی تدوین شد که ذیل هر یک از اهداف نیز محورها و برنامه های مختلفی تعریف و برای انسجام بیشتر و تسهیل کارهای پرورشی متناسب با امکانات مدارس مد نظر قرار گرفته است. وی، مهم ترین برنامه محوری در ذیل هدف پایه ای ایمان را «اقامه نماز در مدارس» ذکر کرد و اضافه کرد: مدیران مدارس موظف می باشند پیرامون این موضوع، رویکردها و راهکارهای اجرائی را در مدرسه خود عملیاتی کنند. باقرزاده با اعلان اینکه در عرصه امید نیز محوریت با برگزاری اردوهای دانش آموزی منظور شده است، اعلام نمود: امسال هر مدرسه باید دانش آموزان خودرا به مدت دو روز در قالب اردوهای تربیتی مشارکت دهد. معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش وپرورش اظهار داشت: بمنظور تحقق هدف پایه ای هویت، جنبه هویت اجتماعی با نقش آفرینی دانش آموزان در تشکل های مدرسه مورد توجه است که به همین دلیل نیز مدیر مدرسه باید تلاش کند تا هر دانش آموز در یکی از تشکل های مدرسه نقش آفرینی کند. وی، برگزاری برنامه های علمی، پژوهشی و فرهنگی را رویکرد مورد نظر در راستای تحقق هدف پایه ای نشاط ذکر کرد و اضافه کرد: در هدف پایه ای خردورزی نیز جمع آوری سوالات و شبهات دانش آموزان و ایجاد فرصتی برای پرسش و پاسخ در مورد آنها تعریف شده است.
باقرزاده با اعلان اینکه شاخص ارزیابی مدارس برمبنای همین ۵ محور خواهد بود، اشاره کرد: در سال تحصیلی جدید برمبنای همین محورها، شاهد ارزیابی مدارس در سراسر کشور خواهیم بود.
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش وپرورش اعلام نمود: امسال مجوز اولیه جهت به کارگیری ۱۱ هزار مربی پرورشی جدید در مدارس گرفتن شده است.
باقرزاده در مورد وضعیت مشاوران مدارس اظهار داشت: برمبنای مصوبه دولت باید به ازای هر دانش آموز، یک ساعت در هفته مشاوره وجود داشته باشد که لازمه این امر وجود ۴۰ هزار مشاور در مدارس کشور است ولی هم اکنون ۱۳ هزار مشاور داریم که این کمبود به مرور زمان شکل گرفته و به این میزان بالا رفته است.
وی در آخر اضافه کرد: موضوع بسیار مهم در بخش مقابله با لطمه اجتماعی مدارس، احیا برنامه نماد است که شامل شناسایی بوسیله غربالگری، تحلیل داده ها و اطلاعات بوسیله برش های استانی و منطقه ای، تشکیل ائتلاف بوسیله سایر ارگان های کشور و رسانه، آموزش سواد رسانه ای و پیوست فرهنگی و رسانه ای بوسیله بسته محتوایی و خط ۱۵۷۰ مشاوره تحصیلی است.


منبع:

1402/05/27
23:43:10
0.0 / 5
327
تگهای خبر: آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد