هوای روز جمعه اصفهان برای عموم شهروندان ناسالم می باشد

هوای روز جمعه اصفهان برای عموم شهروندان ناسالم می باشد

بکسیها: شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان امروز جمعه بیست و یکم مهرماه با میانگین 154 برای دومین روز پی در پی وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان را نشان میدهد.به گزارش بکسیها به نقل از مهر، شاخص کیفی هوای کلان شهر اصفهان برمبنای داده های ۱۶ ایستگاه سنجش در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۹ بامداد امروز جمعه بیست و یکم مهرماه با میانگین ۱۵۴ وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان را نشان میدهد.
بر اساس داده های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط زیست (منطقه اصفهان) شاخص هوای این کلان شهر در ایستگاه پایش خیابان احمدآباد با ۱۷۳، خیابان ۲۵ آبان با ۱۵۴، میدان انقلاب با ۱۵۲، خیابان فرشادی با ۱۵۸، بولوار کاوه با ۱۵۱ و کردآباد با ۱۶۶ AQI در وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان و در ایستگاه زینبیه با ۲۱۱ بنفش و بسیار ناسالم می باشد.
امروز شاخص هوا در ایستگاه پارک زمزم با ۱۲۴، خیابان های پروین اعتصامی و رودکی با ۱۱۲، بزرگراه خرازی با ۱۳۶، رهنان با ۱۰۸، سپاهان شهر با ۱۱۴ و فیض با ۱۵۰ AQI وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس و در ایستگاه خیابان میرزا طاهر با ۸۰ و ولدان با ۹۴ وضعیت قابل قبول را نشان میدهد.
دو ایستگاه سنجش کیفیت هوا در خیابان استانداری و دانشگاه صنعتی اصفهان کماکان قطع است.
امروز شاخص هوا در سجزی با ۱۵۹ و قهجاورستان با ۱۶۷ در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان، مبارکه با ۱۲۵ ناسالم برای گروههای حساس و شاهین شهر با ۹۷ AQI قابل قبول ثبت گردید. ایستگاه سنجش آلودگی هوای شهرهای مجاور اصفهان همچون خمینی شهر، زرین شهر، نجف آباد، منطقه صنعتی دولت آباد و کاشان قطع است.
اداره کل هواشناسی استان اصفهان درباب وزش باد و فعال شدن کانون های گردوغبار و کاهش کیفیت هوا طی امروز هشدار داده بود.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
این شاخص به طور معمول برای پنج آلاینده هوا شامل منوکسیدکربن (CO)، اُزن (O۳)، دی اکسید نیتروژن (NO۲)، دی اکسید گوگرد (SO۲) و ذرات معلق زیر ۲.۵ میکرون (PM۲.۵) اندازه گیری و به طور روزانه در ایستگاه های پایش هوا، ثبت می شود.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1402/07/21
14:03:58
0.0 / 5
300
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد