معاون وزیر آموزش و پرورش:

2 و نیم میلیون دانش آموز در مدارس غیردولتی تحصیل می کنند

2 و نیم میلیون دانش آموز در مدارس غیردولتی تحصیل می کنند

به گزارش بکسیها، معاون وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: ۲.۵ میلیون نفر دانش آموز در کشور در مدارس غیردولتی تحصیل می کنند.به گزارش بکسیها به نقل از مهر، احمد محمودزاده شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان اردبیل اظهار نمود: شعار سال جاری آموزش و پرورش در سال تحصیلی «ایران قوی، مدرسه قوی» است که بر همین مبنا تلاش می نماییم تا با استفاده از ظرفیتهای موجود مدارس قوی همراه با دانش آموزان توانمند را شاهد باشیم.
وی خاطرنشان کرد: بر مبنای اسناد بالادستی بیشترین توجه آموزش و پرورش به نیروی انسانی و بهره گیری از ظرفیت تخصص و تبحر نیروی انسانی در فرایند آموزشی و تربیتی است تا بتوان مأموریت خطیر این نهاد ارزشی را در تعالی نسل آینده به سر انجام رساند.
معاون وزیر آموزش و پرورش از مدرسه و کلاس درس بعنوان کانون تحول یاد کرد و اظهار داشت: در کنار تقویت مدارس دولتی، با هدف برقراری عدالت آموزشی و تربیتی، تلاش بر اینست تا مدارس غیردولتی هم با حکمرانی دولتی مورد حمایت قرار گرفته و ضعف ها و نقصان ها برطرف شود.
محمودزاده اضافه کرد: در دولت سیزدهم آموزش و پرورش با توجه و تمرکز بیشتر مسؤلان روبه رو شده و ما توسعه هنرستان ها و رویکرد اشتغالزایی واحدهای آموزشی را در راه بهبود نظام اقتصادی جامعه شاهد می باشیم.
وی از تحصیل ۲.۵ میلیون دانش آموز در کشور در مدارس غیردولتی و انتفاعی اطلاع داد و تصریح کرد: هر چند فعالیت این مدارس با مخالفان و موافقان سرسخت روبه رو شده اما بر مبنای سند تحول بنیادین و سند علمی کشور، همینطور قوانین تأسیس مدارس غیردولتی در چارچوب این مدارس تلاش بر اینست تا با ممنوع کردن برون سپاری فعالیتهای آموزشی و تربیتی با حکمرانی دولتی در این مدارس صورت گیرد.
محمودزاده لزوم اجرایی شدن ماده ۱۲ و تبصره ۱۸ را خاطرنشان کرد و افزود: در بعضی از استان ها این قوانین و مواد قانونی اجرایی شده و تلاش بر گستردگی فعالیت مدارس غیردولتی و بهره مندی از تسهیلات بانکی بوده است.
وی بیان نمود: دولت باید در واگذاری زمین با کاربری آموزشی به مؤسسان این مدارس کمک کرده و در کنار آن، با پرداخت تسهیلات از محل تبصره ۱۸ به مؤسسان این مجموعه های آموزشی کمکی شایسته داشته باشد.
محمودزاده در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: در شهرک های جدید و مناطق مختلف شهر امکان واگذاری زمین با کاربری آموزشی وجود دارد و شایسته است با عنایت به سرانه پایین آموزشی در استان اردبیل هم این امر با همکاری شهرداری و راه و شهرسازی مورد توجه قرار گیرد.
وی اظهار داشت: با عنایت به این که مدارس غیردولتی زمینه اشتغال افراد گوناگونی را فراهم می کنند، بهتر است از محل تبصره ۱۸ تسهیلات مناسب در اختیار آنها قرار گیرد.
رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی اضافه کرد: بیشتر از ۹۵ درصد مدارس غیردولتی در استان اردبیل استیجاری بوده و کمتر از پنج درصد دارای ساختمان های ملکی هستند که با پشتیبانی از این مجموعه ها میتوان به فرایند برنامه ریزی و توسعه آموزشی کمک کرد.


منبع:

1402/07/27
12:20:34
0.0 / 5
259
تگهای خبر: آموزش , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد