هوای اصفهان برای گروههای حساس ناسالم می باشد

هوای اصفهان برای گروههای حساس ناسالم می باشد

بکسیها: شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان امروز شنبه هجدم آذر با میانگین 131 وضعیت ناسالم برای گروههای حساس را نشان میدهد.به گزارش بکسیها به نقل از مهر، شاخص کیفی هوای کلان شهر اصفهان برمبنای داده های ۱۵ ایستگاه سنجش در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هشت بامداد امروز شنبه هجدهم آذر با میانگین ۱۳۱ وضعیت ناسالم برای گروههای حساس را نشان میدهد.
بر اساس داده های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط زیست (منطقه اصفهان) شاخص هوای این کلان شهر امروز در ساعت انتشار این گزارش در ایستگاه پایش خیابان احمدآباد با ۱۵۷، میدان انقلاب، رهنان و کردآباد با ۱۵۲، پارک زمزم با ۱۵۹، بزرگراه خرازی با ۱۶۶ و ولدان (ورزشگاه میثاق) با ۱۵۳ AQI در وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان است.
امروز شاخص هوا در ایستگاه خیابان ۲۵ آبان با ۱۲۰، دانشگاه صنعتی با ۱۱۶، رودکی با ۱۱۰، خیابان زینبیه با ۱۳۷، سپاهان شهر با ۱۲۵، فرشادی با ۱۲۹، خیابان فیض با ۱۰۱ و میرزا طاهر با ۱۱۴ AQI وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس را نشان میدهد.
شاخص هوای اصفهان در دو ایستگاه خیابان پروین اعتصامی با ۸۳ و بولوار کاوه با ۹۷ AQI در وضعیت قابل قبول است.
امروز شاخص هوا در زرین شهر با ۱۶۲ در وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان بوده و در قهجاورستان با ۱۱۸ AQI ناسالم برای گروههای حساس است. همین طور شاخص هوا در شاهین شهر با ۶۲ و مبارکه با ۵۸ AQI قابل قبول ثبت گردید. ایستگاه سنجش آلودگی هوای شهرهای مجاور اصفهان همچون سجزی، خمینی شهر، نجف آباد، منطقه صنعتی دولت آباد و کاشان قطع است.
اداره کل هواشناسی استان اصفهان نیز اعلام نموده است که شرایط سکون جوی تا اواسط هفته جاری (روز سه شنبه ۱۴ آذر) ادامه دارد که در مناطق مرکزی و صنعتی استان خصوصاً کلانشهر اصفهان منجر به انباشت آلاینده ها و بالا رفتن شاخص آلودگی هوا خواهد شد.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
این شاخص بطور معمول برای پنج آلاینده هوا شامل مونوکسیدکربن (CO)، اُزن (O۳)، دی اکسید نیتروژن (NO۲)، دی اکسید گوگرد (SO۲) و ذرات معلق زیر ۲.۵ میکرون (PM۲.۵) اندازه گیری و بطور روزانه در ایستگاه های پایش هوا، ثبت می شود.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1402/09/18
10:59:23
0.0 / 5
347
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد