رئیس هیئت مدیره صندوق ملی محیط زیست مطرح كرد

ظرفیت مناسب كرمان برای ایجاد سایت پسماند صنعتی

ظرفیت مناسب كرمان برای ایجاد سایت پسماند صنعتی

به گزارش بكسیها شهسورای با اشاره به تعطیلی واحدهای بازیافت پسماندهای صنعتی در كشور اظهار داشت: استان كرمان ظرفیت خوبی در بازیافت پسماندهای صنعتی دارد.


به گزارش بکسیها به نقل از مهر، مسعود شهسواری رئیس هیئت مدیره صندوق ملی محیط زیست بامداد امروز در دیدار با محمدجواد فدایی استاندار کرمان با اشاره به اینکه محیط زیست سازمان حاکمیتی با وظایف مشخص است تصریح کرد: متاسفانه با اتفاقاتی که در ۱۰ سال قبل افتاده عملاً نه مسائل محیط زیست در کشور برطرف شده و نه تولیدکنندگان راضی هستند. وی با اشاره به اینکه صندوق ملی محیط زیست با الهام از دیگر کشورها در کشور ما تشکیل شده است اضافه کرد: هدف از تشکیل این صندوق این است که در مباحث اجرایی و اقتصادی کنار سازمان محیط زیستی دولت باشند. رئیس هیئت مدیره صندوق ملی محیط زیست با اشاره به اینکه در صندوق ملی محیط زیست اساسنامه تعریف شده و این اساسنامه تسهیلگر است و مباحث ملی را دنبال می کند اظهار داشت: هفت نفر از وزرا در این صندوق عضو هستند. شهسواری با اشاره به اهداف صندوق ملی محیط زیست در استان کرمان اظهار داشت: پیشنهاد ما این است که حمایت و کمک های دریافتی این صندوق در استان در خود استان هزینه شود و چرخش مالی در صندوق استانی در خود استان باشد. وی با عنوان اینکه در هفته محیط زیست قرار داریم و شعار سال جاری هفته محیط زیست در کشور "جهش تولید، حفظ محیط زیست، برای توسعه پایدار ایران" است خاطرنشان کرد: استانداران کرمان در ۴۰ سال قبل همواره در زمینه توسعه حامی محیط زیست بودند. رئیس هیئت مدیره صندوق ملی محیط زیست با اشاره به اینکه بحث پسماندهای صنعتی در کشور تعطیل مانده است اظهار داشت: در شهرک های صنعتی باید پسماندهای حوزه صنعت و معدن بازیافت شود. وی با اشاره به اهمیت راه اندازی سایت پسماندهای صنعتی در کشور بیان نمود: این کار اشتغال زایی به دنبال داشته و می توان این پسماندها را تبدیل به تولیدات جدید غیرآلاینده و قابل مصرف کرد. شهسواری با اشاره به اینکه راه اندازی سایت پسماندهای صنعتی جاذبه سرمایه گذاری و توجیه اقتصادی دارد اظهار داشت: راه اندازی سایت پسماندهای صنعتی را در استان های یزد و آذربایجان شرقی و غربی شروع کرده ایم و به علت ظرفیت بالای استان کرمان در بخش صنعت و معدن زمینه همکاری در بحث پسماندهای صنعتی در این استان وجود دارد. محمدجواد فدایی استاندار کرمان هم در این دیدار با استقبال از گفته های شهسواری در مورد ایجاد مجتمع های بازیافتی اظهار داشت: واحد بازیافت زباله در جیرفت هشت سال به دنبال مجوز از محیط زیست است که امیدواریم بزودی این مشکل برطرف شود. وی با اشاره به اینکه در استان کرمان توسعه باید پایدار باشد و با ملاحظات زیست محیطی صورت گیرد اظهار داشت: برای محیط زیست اهمیت قائل هستیم اما توسعه هم نباید متوقف شود.
استاندار کرمان با تاکید بر اینکه باید چاره هایی عرضه شود که بدون صدمه به محیط زیست، توسعه هم اتفاق بیافتد اضافه کرد: این مسائل احتیاج به علم، تکنولوژی و قدرت کارشناسی بیشتری دارد تا حفظ محیط زیست و توسعه در کنار هم اتفاق بیفتد. وی با اشاره به اینکه راه اندازی سایت پسماندهای صنعتی جنوب شرق در استان کرمان کار ارزشمندی است و آماده همکاری در این عرصه هستیم اضافه کرد: برای بازیافت پسماندهای صنعتی در استان برنامه ریزی های لازم انجام شده است و واحدهای صنعتی بزرگ استان کرمان هم می توانند به کمک صندوق ملی محیط زیست بیایند. مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان: محیط زیست هیچگاه مخالف توسعه نیست مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان هم در این جلسه از راه اندازی سایت پسماندهای صنعتی جنوب شرق کشور در استان کرمان اطلاع داد و اظهار داشت: محیط زیست هیچگاه مخالف توسعه نیست. مرجان شاکری در دیدار شهسواری رئیس هیئت مدیره صندوق ملی محیط زیست کشور با محمدجواد فدایی استاندار کرمان با اشاره به اینکه اهداف محیط زیست حفاظت از سلامت عمومی مردم است اظهار داشت: صندوق ملی محیط زیست ظرفیت مناسبی برای پیشبرد اهداف محیط زیست در کشور است. وی با اشاره به اینکه صندوق ملی محیط زیست در جهت کمک به تحقق اهداف زیست محیطی و حل مشکلات این حوزه تشکیل شده است اظهار داشت: کارهای خوبی در استان کرمان پارسال برای جلب مشارکت های صندوق ملی محیط زیست انجام شده است. مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان با عنوان اینکه در استان کرمان ظرفیت های بسیار خوبی وجود دارد تا از این صندوق استفاده نماییم اضافه کرد: سال قبل ساختمانی در شهرستان منوجان جهت استفاده محیط زیست خریداری شد که از ظرفیت صندوق ملی محیط زیست استفاده شده است. وی با اشاره به اینکه سال جاری مقرر شد تا از محل آلایندگی صنایع درصدی به حساب صندوق ملی محیط زیست کشور و در جهت اهداف زیست محیطی واریز شود اظهار داشت: می توان از این ظرفیت برای توسعه و اشتغال استان بهره گیری نماییم که یک ظرفیت قانونی می باشد. شاکری با اشاره به امضای تفاهم نامه راه اندازی سایت پسماندهای صنعتی جنوب شرق کشور در کرمان اظهار داشت: محل پیشنهادی در کریدور سه استان کرمان، هرمزگان و فارس است. وی با عنوان اینکه با اجرای این طرح، محیط زیست هم سهم اندکی در اشتغال زایی استان دارد اضافه کرد: محیط زیست هیچگاه مخالف توسعه نیست و تلاش می نماییم به توسعه استان کمک نماییم. مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان با اشاره به اینکه شعار سال جاری هفته محیط زیست "جهش تولید، حفظ محیط زیست، برای توسعه پایدار ایران" است اظهار داشت: هدف ما این است که به جهش تولید کمک کرده و از همه ظرفیت های قانونی در این راستا استفاده نماییم. وی با اشاره به اینکه اولین مرکز آموزش محیط بانی جنوب شرق کشور در استان کرمان راه اندازی می شود اضافه کرد: زمین این مرکز در محور گردشگری هفت باغ علوی در نظر گرفته شده که امروز واگذار می شود. همینطور در این جلسه تفاهم نامه همکاری بین صندوق ملی محیط زیست کشور و استانداری کرمان با هدف جذب سرمایه های استان کرمان برای حل مشکلات زیست محیطی این استان به امضا طرفین رسید. درانتها این نشست، مدیران صندوق ملی محیط زیست همراه با استاندار کرمان بر مزار سپهبد شهید قاسم سلیمانی حاضر و ادای احترام کردند.

1399/03/21
20:43:36
5.0 / 5
2267
تگهای خبر: تكنولوژی , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد