مدیركل كمیته امداد استان قزوین:

ارتقای تحصیلی مددجویان چرخه تداوم فقر را قطع می كند

ارتقای تحصیلی مددجویان چرخه تداوم فقر را قطع می كند

مدیركل كمیته امداد استان قزوین اظهار داشت: با ارتقای سطح تحصیلی فرزندان مددجویان، آنها می توانند در جامعه نقش برجسته و مؤثری ایفا كرده و چرخه تداوم فقر در خانواده را قطع كنند.


به گزارش بکسیها به نقل از مهر، مهرعلی حق گویان لازمه خدمت به نیازمندان را توجه به نیازهای مختلف و گسترده آنها دانست و اظهار نمود: یکی از نیازهای محرومان تحصیل دانش آموزان است.

وی افزود: اگر به این نیاز توجه گردد یکی از مهمترین بسترهای محرومیت زدایی فراهم می شود چونکه با ارتقای سطح تحصیلی فرزند مددجو، وی می تواند در جامعه نقش برجسته و مؤثری ایفا کند و چرخه تداوم فقر در خانواده را قطع کند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین افزود: جشن عاطفه ها که هر ساله همزمان با شروع سال تحصیلی برگزار می شود، با عنایت به محدودیت های کرونایی و مصادف شدن با ایام عزاداری سالار شهیدان تحت عنوان «شور عاطفه ها» و با شعار «همدل می شویم برای مهربانی در مهر» برگزار می گردد.

وی اضافه کرد: در جشن عاطفه های سال قبل مردم نیکوکار و نوع دوست استان قزوین بیشتر از سه میلیارد و ۷۶۰ میلیون تومان به دانش آموزان نیازمند کمک کردند و امیدواریم با افزایش کمک های مردمی امسال بتوانیم به دانش آموزان نیازمند بیشتری خدمت رسانی نماییم.

وی افزود: امسال به علت تداوم انتشار ویروس منحوس کرونا و تغییر در نظام آموزشی و اهمیت یادگیری از راه دور و غیرحضوری، شرایط اقتصادی و تورم و همینطور افزایش نیازمندی های دهک های پایین جامعه بخصوص مددجویان تحت حمایت، ایجاد یک حرکت جهادی با استفاده از تجربیات سال های گذشته به خصوص مرحله اول رزمایش همدلی برای ایران همدل، جهت توسعه دامنه احسان و نیکوکاری و بمنظور تأمین ملزومات اساسی برای آموزش غیرحضوری و مایحتاج تحصیلی دانش آموزان منطبق با نظام آموزشی جدید، از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

این مسئول خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط حاکم و تغییر فرایند آموزش به منظور تأمین ملزومات آموزش غیرحضوری انتظار داریم با دریافت کمک های نقدی بیشتر امکان خرید تجهیزات مربوطه برای دانش آموزان عزیز فراهم گردد.

حق گویان تصریح کرد: شور عاطفه ها از روز شنبه ۲۲ شهریور لغایت ۱۱ مهرماه برگزار می گردد که علاوه بر دفاتر کمیته امداد و مراکز نیکوکاری، شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۶۴۵۴۰۶ و کد مهربانی #۱*۰۲۸*۸۸۷۷* برای دریافت کمک های مردمی در نظر گرفته شده است.

وی اظهار داشت: در استان قزوین سه هزار و ۵۰۰ دانش آموز داریم که بررسی های اولیه نشان داده است هزار و ۸۵۰ دانش آموز جهت استفاده از آموزش مجازی احتیاج به تبلت یا گوشی هوشمند دارند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین خاطرنشان کرد: پایگاه های نمادین جمع آوری کمک های مردمی با عنوان «شور عاطفه ها» روز پنج شنبه ۲۷ شهریور ماه در استان برپا می شود تا پذیرای هم استانی های عزیز و نیکوکار جهت یاری رساندن به دانش آموزان نیازمند باشیم.

1399/06/19
23:07:13
5.0 / 5
1186
تگهای خبر: هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد