كاهش كیفیت هوای تهران طی امروز

كاهش كیفیت هوای تهران طی امروز

بكسیها: برمبنای اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران، كیفیت هوای پایتخت در اولین ساعات امروز (22 شهریور ماه) در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفت و پیش بینی می شود عدم وزش باد موثر طی روز موجب شود كیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی بماند.به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، برمبنای پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در اولین ساعات امروز (۲۲ شهریور ماه) کیفیت هوای برخی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفت که عمدتاً ناشی از حاکمیت جو آرام طی ساعات گذشته و افزایش تردد خودرو ها در اولین روز هفته است.

طی روز با عدم وزش باد مؤثر بر غلظت آلاینده ها افزوده خواهد شد و به تبع آن کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی می ماند. به تدریج با افزایش تندی باد در اواخر وقت از غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد و پیش بینی می شود کیفیت هوای بیشتر مناطق در وضعیت قابل قبول قرار بگیرد.

با کاهش تندی باد تا بامداد فردا (۲۳ شهریور ماه) همراه با افزایش تردد خودرو ها احتمال می رود غلظت آلاینده ها خصوصاً ذرات معلق افزایش پیدا کند که در مناطق پرتردد کاهش کیفیت هوا را به دنبال خواهد داشت.

عدم وزش باد مؤثر طی فردا شرایط مناسب برای تجمع آلاینده ها را فراهم می آورد همین طور غلظت آلاینده «ازن» در ساعات بعدازظهر نسبت به روز گذشته افزایش خواهد یافت و می تواند سبب برقراری وضعیت نامطلوب کیفیت هوا در مناطق پرتردد شود. افزایش ناگهانی تندی باد در ساعات پایانی فردا (۲۳ شهریور ماه) تا حدودی موجب کاهش پراکندگی آلاینده ها خواهد شد بدین سبب احتمال می رود با وجود افزایش ترافیک، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت قابل قبول قرار بگیرد.

به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته « ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون » با میانگین ۸۳ بود و هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۹ است و هوا در محدوده قابل قبول قرار دارد.

منبع:

1399/06/22
12:35:19
5.0 / 5
1199
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد