تداوم آلودگی هوای پایتخت تا فردا

تداوم آلودگی هوای پایتخت تا فردا

بكسیها: بر طبق اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران، هوای پایتخت الان در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد و تداوم این شرایط تا فردا (22 مهر ماه) پیش بینی می شود.به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، بنا بر پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، بامداد امروز (۲۱ مهر ماه) باتوجه به برقراری جو نسبتاً پایدار و آرام طی ساعات گذشته و انباشت آلاینده ها از روز قبل، همین طور همزمان با آغاز تردد خودرو ها، غلظت ذرات معلق بالا رفته است و در بیشتر مناطق شاهد برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس خواهیم بود.

با تداوم این وضعیت جوی و عدم وزش باد مؤثر طی روز شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده ها فراهم نخواهد شد و کیفیت هوای بیشتر مناطق در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند.

در شامگاه امشب (۲۱ مهر ماه) با افزایش ترافیک و تجمع آلاینده ها انتظار می رود کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.

با عدم وزش باد مؤثر تا صبحگاه فردا (۲۲ مهر ماه) و هم زمان با آغاز تردد خودرو ها غلظت آلاینده ها خصوصاً ذرات معلق افرایش پیدا خواهدنمود و به تبع آن کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

با حاکمیت جو آرام و پایدار طی روز پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد شد و با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت فردا (۲۲ مهر ماه) پیش بینی می شود تجمع آلاینده ها و افزایش غلظت ذرات معلق ناشی از تردد خودرو ها موجب برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در بیشتر مناطق پایتخت شود.

به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته « ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون » با میانگین ۱۱۸ بود و هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۲۱ است و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس است. در چنین شرایطی سفارش می شود مبتلایان به بیماری های قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان کارهای طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.
1399/07/21
14:23:26
5.0 / 5
937
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد