وزیر آموزش و پرورش:

دولت اعتبارات حوزه نوسازی مدارس را بیشتر از ۴ برابر كرد

دولت اعتبارات حوزه نوسازی مدارس را بیشتر از ۴ برابر كرد

وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: دولت برای توسعه فضاهای آموزشی اعتبارات حوزه نوسازی مدارس را در طول چند سال قبل بیشتر از چهار برابر کرد.به گزارش بکسیها به نقل از مهر، محسن حاجی میرزایی قبل از ظهر امروز پنجشنبه در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: مدرسه تنها یک ساختمان نیست بلکه جایگاه رفیعی برای انسان سازی است؛ درون مدرسه دانش آموزان تعلیم می بینند و راه زندگی را می یابند و آینده خودشان را رقم می زنند.
وی با اشاره به اینکه ساخت مدرسه بعنوان یک اصلاح بزرگ اجتماعی از جانب شهید مطهری یاد شده است، تاکید کرد: ساخت مدرسه مهم ترین و مؤثرترین گامی است که می توان برای تحول جامعه برداشته شود.
وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: تعلیم و تربیت برای پیشگیری از تبعیض و توزیع نامناسب ثروت و عدالت در جامعه نقطه آغاز است و از مدرسه می توان آینده سازمان های بسیاری را شکل داد.
حاجی میرزایی اظهار داشت: هر چقدر که مدرسه سازی توسعه پیدا کند، به معنای توسعه انسان های خوب است و اگر کار خوبی اتفاق بیفتد، عامل آن کار خوب هم انسان های خوب هستند.
وی با تاکید بر اینکه باید انسان های دلسوز را توسعه داد، اظهار داشت: از مؤسسه راه ایمان تشکر می شود که به دستور آیت الله سیستانی چنین کار خیری را بنا نهاده اند و در استان خوزستان فعالیتهای مختلفی را انجام داده است.
وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: دولت برای توسعه فضاهای آموزشی قدم های بزرگی برداشت و اعتبارات حوزه نوسازی مدارس را در طول این چند سال قبل بیشتر از چهار برابر کرد و حمایت خیران از ۸۰۰ میلیارد تومان به دو هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان در این سال ها افزایش یافته است.
حاجی میرزایی اظهار داشت: برای نوسازی و بازسازی مدارس به کمک خیران نیاز است و از تمام کسانی که در این کار بزرگ به ما کمک می کنند، قدردانی می شود.
جذب نیرو در آموزش و پرورش
وی اضافه کرد: نماینده ولی فقیه در استان خوزستان و فرماندار خرمشهر در مورد مطالبه نیروهایی که جذب نشدند، درخواست همکاری داشتند ولی برای ساماندهی نیروی انسانی در آموزش و پرورش قدم های بلندی برداشته شده است و در دو سال گذشته هم اقدام های بی سابقه ای نسبت به سالهای گذشته انجام شد.
وزیر آموزش و پرورش خبر داد: امسال بیشتر از ۷۳ هزار نفر شرایط استخدام برای همکاران فرهنگی خود از سراسر کشور فراهم گردید که حداقل در ۱۰ سال قبل این میزان جذب نیرو در آموزش و پرورش وجود نداشته است.
حاجی میرزایی اظهار داشت: به تناسب اینکه در هر سال چقدر ردیف در اختیار ما قرار می گیرد، امکان استخدام وجود دارد که از ردیف فوق برای سالجاری، ۲۵ هزار و ۵۰۰ نفر و مابقی هم تا آخر سال ۱۴۰۰ به استخدام در می آیند.
وی اظهار داشت: برای جذب سایر همکارانی که امتیاز لازم را برای استخدام کسب نکرده اند، شرکت در آزمون ماده ۲۸ و یا دانشگاه فرهنگیان پیشنهاد می شود.
وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: تلاش می شود تا برای رفع و جبران کمبودها اقدامات لازم در این راستا انجام گیرد و در این راه از کمک و همکاری خیران استفاده خواهد شد؛ تقریباً ۳۰ درصد مدارس به وسیله خیران ایجاد می شود و امروز هم مدارسی که افتتاح می شود، بخشی دولتی و بخشی هم از راه مشارکت خیران انجام شده است.
حاجی میرزایی افزود: از مؤسسه راه ایمان که امروز پنج مدرسه را افتتاح می کند و این مدارس را همچنان نگاه می دارد، تقدیر و سپاسگزاری می شود.
وی اظهار نمود: در دولت اعتبارات خوبی برای کار مدرسه سازی اختصاص یافته است و در سالهای گذشته این اعتبارات بیشتر از چهار برابر افزایش یافت؛ سال جاری در بودجه دو هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان برای پشتیبانی از فعالیت خیران در زمینه مدرسه سازی اختصاص داده شد.
وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه با کمک همه خیران مساله فضای آموزشی حل می شود، خاطرنشان کرد: در مناطق روستایی اگر خیران ۳۰ درصد هزینه ساخت مدرسه را متقبل شوند، دولت هم ۷۰ درصد هزینه ها را پرداخت می کند؛ همینطور این نسبت برای ساخت مدرسه در شهرها ۵۰ درصد است.

1399/11/02
23:21:05
0.0 / 5
467
تگهای خبر: آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد