اطلاعیه مترو درباره علت تاخیر در برنامه رونمایی از قطار ملی

اطلاعیه مترو درباره علت تاخیر در برنامه رونمایی از قطار ملی

به گزارش بکسیها روابط عمومی و امور بین الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) در اطلاعیه ای علت تاخیر در رونمایی از قطار ملی مترو را توضیح و از آماده شدن قطار ۳ واگنه ملی و تولید قطار ۷ واگنه اطلاع داد که با برنامه ریزی های صورت گرفته تا آخر اسفند ماه سالجاری این امر محقق خواهد شد.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، پیرو پیگیری های مکرر اهالی رسانه و اصحاب مطبوعات پیرامون علت عدم برگزاری مراسم رونمایی از رام ۳ واگنه قطار ملی مترو که قرار بود در روزهای دهه فجر سال جاری صورت پذیرد، روابط عمومی و امور بین الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) جهت تنویر افکار عمومی و بنابر وظیفه ذاتی خود، اطلاعیه ای به شرح ذیل صادر کرد:
"خوشبختانه به باعث تلاش و کوشش تعدادی از متخصصان و کارگران مجموعه های صنعتی فعال در این پروژه و همینطور بهره مندی از ظرفیت شرکتهای دانش بنیان داخلی، بعد از ۱۸ ماه تلاش بی وقفه و مجدانه، فرایند ارتقاء سطح داخلی سازی قطعات قطار مترو از ۲۵ الی ۳۰ درصد قبلی به ۸۵ درصد در ایام اخیر به سرانجام رسید تا در مرحله عمل، گامی بلند در زمینه شکست انحصار تولید قطار از جانب شرکتهای خارجی برداشته شود.
این مهم با در نظر گرفتن ۱۸ زیرسیستم قطار مترو و تغییرات اعمال شده در آنها، برپایه تجربیات ۲۰ سال قبل در استفاده از ۳ نسل واگن ها صورت پذیرفته است. بدین سان می توان اذعان داشت با هم افزایی شرکت ها و نهادهای داخلی و به مدد شکل گیری عزم ملی در دوران سخت تحریم های بین المللی، نسل چهارم قطارهای مترو متولد شده است و حالا می توان امیدوار بود فرایند رهایی از وابستگی به دیگر کشورها در این حوزه و تولید انبوه قطارهای ساخت داخل، در سال آتی رنگ حقیقت به خود بگیرد.
اولین نمونه از قطار ملی مترو که در چارچوب یک رام ۳ واگنه شکل گرفته است، در واقع آزمونی برای اثبات توانایی دستیابی به دانش و فناوری ساخت قطارهای استاندارد جهت استفاده در شبکه خطوط مترو سراسر کشور بود که به فضل پروردگار و تلاش و جدیت مجموعه های فعال در این پروژه ملی، به ثمر نشست.
گام بعدی در این حوزه، تولید قطار ۷ واگنه است که با برنامه ریزی های صورت گرفته، تا آخر اسفند ماه سالجاری این امر محقق خواهد شد.
در این بین باوجود فراهم بودن زمینه رونمایی از قطار ۳ واگنه در روزهای دهه فجر سال جاری اما مدیریت شهری پایتخت تصمیم بر آن گرفته است تا رام کامل ۷ واگنه را در اسفندماه به مرئا و منظر عمومی بگذارد چون که در واقع این نوع قطار عموماً در خطوط مترو به حرکت درمی آید و قطار ۳ واگنه نمونه ای است که هم اکنون فقط در خط فرودگاه مهرآباد مورد بهره برداری قرار می گیرد.
به تعبیر دیگر وعده داده شده در خصوص تولید قطار ملی مترو با ۳ واگن و سطح داخلی سازی ۸۵ درصد، در زمان مقرر محقق شده و این امر مقدمه ای برای رسیدن به قطار ۷ واگنه با همین سطح از داخلی سازی است.
بدین سان ضمن تشکر از تمام مجموعه ها و شرکتهای دخیل در امر تولید قطار ملی مترو که با حمایت های خود و همینطور مساعی صورت گرفته سبب شکل گیری این افتخار ملی شده اند، به اطلاع عموم می رساند که به لطف پروردگار قطار ۷ واگنه ملی در اسفندماه ۱۳۹۹ رونمایی خواهد شد و در پس آن رویداد، متعاقب انعقاد قرارداد تولید ۱۰۵ دستگاه واگن بین شرکت مترو و شرکت واگن سازی تهران، ان شاءالله قطار ملی مترو به تولید انبوه خواهد رسید.
امید آنکه تلاشهای صورت گرفته در ۱۸ ماه اخیر مرضی درگاه احدیت قرارگرفته باشد و برکات این حرکت ملی، در اسرع وقت شامل حال عموم هموطنان در سرتاسر کشور شود."
منبع:

1399/11/27
14:38:18
0.0 / 5
630
تگهای خبر: دستگاه , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد