در منطقه ۱۴ تهران صورت گرفت

بهره برداری از ایستگاه جدید مترو بسیج

بهره برداری از ایستگاه جدید مترو بسیج

به گزارش بکسیها مراسم بهره برداری از ایستگاه ورودی جدید مترو بسیج در منطقه۱۴با حضور سید مناف هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهر تهران و کامبیز مصطفی پور شهردار منطقه۱۴، مدیران عامل شرکت راه آهن شهری تهران و شرکت بهره برداری تهران و حومه و تعدادی از مدیران شهری منطقه برگزار گردید.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا و بنابر اعلام سایت گزارش شهر، مصطفی پور با اشاره به اینکه ایستگاه جدید مترو بسیج در ورودی بزرگترین مجموعه شهربازی شرق تهران واقع شده و جاذب جمعیت است، اظهار داشت: با تلاش حوزه های مختلف شهری از حمل و نقل ترافیک گرفته تا فنی و عمران و خدمات شهری اقدامات لازم آماده سازی و محوطه سازی برای بهره برداری بموقع از ایستگاه انجام گرفت.
مصطفی پور در ادامه ضمن اشاره به بحث تملک برای اجرای این طرح اظهار داشت: از سال های گذشته اجرای این طرح بر عهده شهرداری بود که بالاخره انجام گرفت تا شاهد افتتاحیه ورودی این خط باشیم و تا آخر سال هم ایستگاه خط دروازه دولاب افتتاح می گردد.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهر تهران ضمن اشاره به افتتاح ورودی جدید خط بسیج، ضمن تشکر از همکاری و تلاش مدیریت شهری منطقه۱۴، اظهار داشت: خرسندیم که این ایستگاه ها در این دوره مدیریت شهری بهره برداری شد و دسترسی شهروندان به حمل و نقل عمومی و سهولت دسترسی آنها به ایستگاه های مترو را بوجود آورده است.
شهردار منطقه۱۴ هم در ادامه از اجرای طرح ابتکاری راه اندازی خانه ویلچر و دوچرخه برای اولین بار در منطقه۱۴ خبرداد و اضافه کرد: در همجواری شهربازی بسیج که در واقع ظرفیتی برای منطقه بشمار می رود، اولین ایستگاه ویلچر و دوچرخه راه اندازی شد تا کم توانان جسمی و حرکتی با ویلچری که در این ایستگاه در اختیارشان قرار می گیرد براحتی به خطوط مترو منطقه دسترسی پیدا کنند و در نهایت این امکان فراهم گشته است تا بتوانند ویلچر را در ایستگاه مقصد تحویل دهند.
کامبیز مصطفی پور همینطور وجود این ایستگاه را با عنایت به تجهیز آن به دوچرخه، فرصتی برای تسهیل دوچرخه سواری شهروندان در مسیرهای دوچرخه بوجود آمده در منطقه برشمرد.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهر تهران هم با مثبت ارزیابی کردن ایده خانه ویلچر و دوچرخه در منطقه ۱۴، اظهار داشت: این اتفاق که امیدواریم در سایر مناطق هم اجرایی شود. در منطقه۱۴ سبب شد تا عزیزان ویلچری و معلول، بتوانند براحتی از همه ایستگاه ها که مجهز به آسانسور و مسیرهای معین شده است، استفاده کنند.1399/11/30
21:18:27
0.0 / 5
521
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد