كارآفرینی با مصنوعات رزینی در كمیته امداد قم

كارآفرینی با مصنوعات رزینی در كمیته امداد قم

بکسیها: قم با شروع به کار کارگاه آموزشی تولید مصنوعات رزینی در کمیته امداد استان قم، زنان سرپرست خانوار این نهاد مهارت های این رشته صنایع دستی و هنری را می آموزند.


مهرداد مصلح با اشاره به اینکه طرح راهبری شغلی تولید مصنوعات رزینی در این نهاد ویژه زنان سرپرست خانوار انجام می شود، اظهار داشت: از مزایای این طرح، اشتغال پایدار و سودآور خانگی برای آن دسته از مددجویانی است که توان و شرایط کار در خارج از منزل را ندارند.
معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد استان قم، شناسایی راهبر شغلی این رشته را امسال تصریح کرد و اضافه کرد: بعد از عقد تفاهم نامه با راهبر شغلی این رشته، ۱۲۰ نفر از زنان سرپرست خانوار شناسایی و برای آموزش عرضه شدند.
مصلح با اعلان اینکه برای افراد حاضر در این دوره، بعد از گذراندن ۲۰ ساعت آموزش، گواهینامه شرکت در دوره آموزشی تولید مصنوعات رزینی صادر می شود، اشاره کرد: این متقاضیان، جهت ستاندن تسهیلات با ضمانت آسان به صندوق قرض الحسنه امداد ولایت معرفی می گردند.
معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد استان قم با اشاره به اینکه این افراد بعد از ستاندن تسهیلات اشتغال با کمک راهبر شغلی تجهیزات و مواد اولیه را تهیه می کنند، تاکید کرد: راهبر شغلی، نه فقط در تولید این مصنوعات، مجری طرح را کمک می نماید بلکه در فروش محصولات آنها نیز نقش مؤثری ایفا می کند.
وی استقبال مددجویان، از این رشته صنایع دستی و هنری را خاطر نشان و اظهار نمود: هم اکنون ۵۷ نفر از زنان سرپرست خانوار در منزل مسکونی خود به تولید این مصنوعات اشتغال دارند.
منبع:

1399/12/02
10:13:00
0.0 / 5
667
تگهای خبر: آموزش , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد