رییس كمیسیون سلامت شورای شهر تهران عنوان كرد

ایجاد60 بازار میوه و تره بار تا آخر برنامه پنج ساله سوم در تهران

ایجاد60 بازار میوه و تره بار تا آخر برنامه پنج ساله سوم در تهران

به گزارش بکسیها رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران ضمن اشاره به ایجاد ۶۰ بازار میوه و تره بار تا آخر برنامه پنج ساله سوم در تهران، اظهار داشت: از وزیر جهاد کشاورزی درخواست می کنم که بر روی کیفیت محصولات عرضه شده در این میادین نظارت بیشتری داشته باشند تا کیفیت آنها افزایش پیدا کند.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، زهرا صدراعظم نوری در آیین بهره برداری از ۸ بازار جدید میوه و تره بار اظهار داشت: رضایتمندی مردم زمانی بیشتر می شود که خدمات عرضه شده به آنها سریع گسترده و با کیفیت و ارزان باشد.
وی ادامه داد: شهرداری تهران و مدیریت شهری مطابق قانون وظایف و مأموریت هایی دارد که ملزم به انجام آنهاست؛ اما این که مدیریت شهری وظیفه عرضه محصولات میوه و تره بار را داشته باشد، در قانون نیامده است؛ از آنجائیکه هدف، زندگی بهتر برای شهروندان بوده است پس از مصوبه شورای انقلاب در سال ۵۸ با هدف حذف واسطه ها به شهرداری اجازه داده شد که اماکن و بازارهایی برای فروش میوه و تره بار ایجاد نماید.
این عضو شورای شهر افزود: الان حدود یک میلیون نفر در روز از خدمات میادین میوه و تره بار استفاده می نمایند و با فعالیتهایی که در آن انجام می گیرد واسطه های غیرضروری حذف و نظام توزیع بهینه شده و منجر به تعادل اقتصادی شده است.
وی به رضایتمندی شهروندان از میادین میوه و تره بار اشاره نمود و اظهار داشت: در ارزیابی هایی که انجام شده است میزان رضایت شهروندان در عرضه محصولات و استفاده از این میادین افزایش یافته است و محصولات در این میادین از قیمت پایین تری برخوردار می باشند و یک فضای رقابتی بوجود آمده که قیمت کاهش و کیفیت بالا برود.
نوری افزود: شورای شهر با هدف این که بتواند خدمات بهتر و زیست مناسب تری را برای شهروندان فراهم آورد در برنامه سوم خود مقرر کرده که شهرداری تهران بتواند بازارهای مورد نیاز را در محلات ایجاد نماید و در برنامه ریزی های انجام شده تا آخر این برنامه حدود ۶۰ محله دیگر به میدان تره بار مجهز می شود و این عدالت توزیعی را در سطح شهر تهران فراهم می آورد.
وی از مدیران سازمان میادین میوه و تره بار خواست صنایع تبدیلی را در این میادین دنبال کنند و اظهار داشت: علاوه بر صنایع تبدیلی، باید کاری نماییم که دور ریز میوه ها هم کم شود. ضمنا با عنایت به شرایط کرونا و استفاده بیشتر از فضای مجازی، میادین تره بار باید فروش اینترنتی را توسعه دهد که ظاهرا برنامه هایی هم در حال انجام می باشد.
نوری همینطور از وزیر جهاد کشاورزی درخواست نمود که بر روی کیفیت محصولات عرضه شده در این میادین نظارت بیشتری داشته باشند تا کیفیت آنها افزایش پیدا کند.
منبع:

1399/12/09
14:57:55
0.0 / 5
536
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد