در منطقه 11 صورت گرفت

تكمیل پرونده های گیاه پزشكی بیشتر از ۲۰۰ درخت كهنسال و ۴۰۰ درخت احتیاج به توجه

تكمیل پرونده های گیاه پزشكی بیشتر از ۲۰۰ درخت كهنسال و ۴۰۰ درخت احتیاج به توجه

بکسیها: شهردار منطقه ۱۱ تهران از تکمیل پرونده های گیاه پزشکی بیشتر از ۲۰۰ درخت کهنسال و ۴۰۰ درخت احتیاج به توجه در بخش مرکزی شهر تهران اطلاع داد.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، نصراله آبادیان با بیان اینکه بیشتر از ۳۸ هزار درخت در محدوده این منطقه موجود است، اظهار داشت: مرکزتحقیقات، آموزش و مشاوره فضای سبز به منظور تکمیل روند اقدامات برای درختان کهنسال و درختان احتیاج به توجه از آغاز سال طی دو مرحله پرونده گیاه پزشکی درختان را تکمیل کرده است.

آبادیان اضافه کرد: درابتدای سال۹۹ درختان کهنسال و درختان احتیاج به توجه درسطح منطقه توسط کارشناسان مرکز تام شناسایی و برای هر درخت پرونده گیاه پزشکی در بایگانی مرکز تام تهیه شد که در این راستا اقداماتی مانند کنترل آفات وبیماری هاو همینطور تقویت وتیمار درختان رو به زوال و صدمه دیده بر مبنای نیازشان انجام شد.
شهردار منطقه ۱۱ افزود: تمامی مراحل بازدید و اقدامات انجام شده برای هر درخت شامل نمونه برداری و آزمایشات به پایان رسید و درشش ماه دوم سال هم مرکز تام این منطقه به منظور تکمیل اقدامات نیم سال اول برای درختان مذکور اقداماتی نظیر چالکود، هرس وحذف شاخه های خشک و آفت زده و بیمار، روغن پاشی درختان زیتون، توت، نارون (کانون آلودگی آفات)، یخ آب زمستانه و باندینگ (کانون آلودگی سوسک برگخوار نارون)، کندوکوب واصلاح تشتک برای تکمیل پرونده های گیاه پزشکی درختان انجام دادند. همینطور تمامی اقدامات ومراحل انجام شده زیر نظرکارشناسان مرکز تام انجام شده و مراحل کار هم با ذکرتاریخ ونوع عملیات برای هر درخت در پرونده های گیاهپزشکی برای بهره مندی درسال های آینده ثبت شده است.

طبق گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۱، به قول آبادیان، در محدوده این منطقه ۳۸۴۰۹ درخت وجود دارد که از این تعداد ۲۰۶ درخت کهنسال و ۴۰۱ درخت نیازمند توجه هستند.1399/12/20
18:34:20
0.0 / 5
487
تگهای خبر: آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد