برقراری هوای ناسالم برای گروه های حساس در بیشتر مناطق پایتخت

برقراری هوای ناسالم برای گروه های حساس در بیشتر مناطق پایتخت

بر مبنای اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران امروز (۲۰ فروردین ماه) کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت در شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا بر اساس پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، بامداد امروز (۲۰ فروردین ماه) در بیشتر مناطق پایتخت وضعیت ناسالم برای گروه های حساس برقرار خواهد بود که ناشی از عدم وزش باد و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته است.

بر همین اساس در طول امروز (۲۰ فروردین ماه) با حاکمیت جو نسبتاً پایدار و عدم وزش باد مؤثر شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها فراهم نخواهد شد. با تداوم این وضعیت جوی تا اواخر وقت جمعه همراه با افزایش ترافیک برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در بیشتر مناطق پیشبینی می شود. هرچند در ساعات پایانی جمعه بر تندی باد افزوده می شود و انتظار می رود تاحدودی سبب پراکندگی آلاینده ها شود.

در بامداد روز شنبه (۲۱ فروردین ماه) با آغاز تردد خودرو ها و مقادیر ناچیز تندی باد انتظار می رود در مناطق پرتردد غلظت آلاینده ها افزایش یابد و کاهش کیفیت هوا را به دنبال داشته باشد. در خلال روز عدم وزش باد مؤثر پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهد نمود. با افزایش تدریجی تندی باد تا اواخر وقت شنبه، پراکندگی آلاینده ها و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پایتخت دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا میانگین کیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۴ و هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس بود. این شاخص الان ۹۷ و کیفیت هوا در شرایط قابل قبول است.

منبع:

1400/01/20
21:52:26
0.0 / 5
430
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد