كیفیت هوای برخی مناطق پایتخت برای گروه های حساس ناسالم می شود

كیفیت هوای برخی مناطق پایتخت برای گروه های حساس ناسالم می شود

به گزارش بکسیها برپایه اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت الان (1 اردیبهشست) در محدوده قابل قبول قرار دارد اما عدم وزش باد موثر همراه با افزایش ترافیک سبب برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در بعضی مناطق پرتردد خواهد شد.به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آن حکایت می کند که بامداد امروز (۱ اردیبهشت ماه) کیفیت هوا در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر و ترافیک صبحگاهی است.

با حاکمیت جو آرام و پایدار طی روز شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده ها فراهم نخواهد بود همینطور با افزایش دما در ساعات بعدازظهر عوامل کافی جهت تولید آلاینده «ازن» فراهم خواهد شد که کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق را به دنبال خواهد داشت و عدم وزش باد تا اواخر وقت همراه با افزایش ترافیک شامگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در بعضی مناطق پرتردد می شود.

وزش باد مؤثر تا بامداد فردا (۲ اردیبهشت ماه) تاحدودی سبب پراکندگی آلاینده ها و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پیشبینی می شود. وزش باد مؤثر در ساعات بعدازظهر شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده ها را فراهم خواهد کرد، هرچند با فراهم بودن عوامل کافی جهت تولید آلاینده «ازن» افزایش غلظت این آلاینده سبب کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق خواهد شد.

با تداوم وزش باد مؤثر تا شامگاه فردا (۲ اردیبهشت ماه) با وجود افزایش تردد خودرو ها، احتمال می رود کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۹۰ بود و هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۹۵ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع:

1400/02/01
21:46:34
0.0 / 5
423
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد