دبیر قرارگاه عملیاتی ستاد مقابله با كرونا خطاب به استانداران:

متخلفان و ناقضان پروتكل ها برای برخورد قانونی معرفی شوند

متخلفان و ناقضان پروتكل ها برای برخورد قانونی معرفی شوند

بکسیها: دبیر قرارگاه عملیاتی ستاد مقابله با کرونا در نامه ای به استانداران سراسر کشور خواهان انعکاس گزارش اقدامات انجام شده استانداران بصورت روزانه به کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد و قرارگاه عملیاتی ستاد مقابله با کرونا شد.به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا بابک دین پرست در نامه ای به استانداران سراسر کشور با اشاره به ابلاغیه های وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا بر با اهمیت ترین محورهای مصرح در ابلاغیه های مذکور اصرار کرد و اظهار داشت: همچون این موارد اینکه ستادهای استانی درچارچوب طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت ها مصوب ستاد ملی، کلیه اقدامات و محدودیت ها را متناسب با وضعیت تعیین شده، عملیاتی و اجرائی کنند. بدیهی است درصورت هرگونه تغییر، مراتب بعد از تصویب درستاد ملی ابلاغ خواهد گردید.

وی افزود: متخلفان و ناقضان پروتکل ها و دستورالعمل های ابلاغی بمنظور برخورد قانونی به مراجع ذیربط پیش بینی شده درمصوبات ستاد ملی و مراجع قضایی معرفی شوند. ضمن نظارت بر اجرای اعمال محدودیت ها، هرگونه نارسایی به فوریت مرتفع وکنترل ها قاطعانه اعمال شود.

دبیر قرارگاه عملیاتی ستاد مقابله با کرونا اضافه کرد: تا زمان عادی شدن شرایط شهرهای قرمز و نارنجی جلسات ستاد استانی روزانه برگزار تا ضمن رصد آخرین وضعیت نسبت به اجرای قاطعانه و کامل طرح مدیریت هوشمند محدودیت ها اقدام گردد.

وی اشاره کرد: با پشتیبانی همه جانبه از نیروی انتظامی استان منع تردد از و به شهرستان های دارای ممنوعیت قرمز و نارنجی با اتخاذ تدابیر ویژه تری اعمال شود.

معاون وزیر کشور در اضافه کرد: تیم های نظارت ویژه با مسئولیت دانشگاه علوم پزشکی استان و شهرستان و حضور نیروی انتظامی، هلال احمر، بازرسی اتاق اصناف و بسیج تشکیل گردد و بصورت روزانه و مستمر بر اجرای پروتکلهای بهداشتی ابلاغی و اجرای الزامات طرح محدودیت های هوشمند در سازمان های دولتی و سایر بخش های پنج گانه طرح، نظارت دقیق و به فوریت با هرگونه تخلف برخورد کنند.

وی اشاره کرد: لازم است گزارش نظارت ها روزانه توسط مسئول تیم بازرسی در جلسات استانی ارائه و تدابیر لازم اتخاذ شود.

دین پرست خطاب به استانداران افزود: در اجرای ابلاغیه های موصوف فرمانده قرارگاه عملیاتی و تصمیمات جلسه یاد شده قرارگاه، حداکثرظرف مدت ۲۴ ساعت ضمن برگزاری جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا موارد عنوان شده درگزارشات مذکورکه در رابطه با آن استان است، دقیقاً مورد بررسی و مداقه قرار گیرد و با بهره بردن از تمامی ظرفیت های موجود استانی و برپایه اختیارات و مسئولیت های قانونی مصرح درطرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت های مصوب ستاد ملی، تمهیدات لازم در امتداد اجرای دقیق پروتکلهای بهداشتی و در نتیجه کنترل هرچه زودتر بیماری کووید-۱۹ درسطح آن استان اتخاذ شود.

دین پرست با اشاره به ضرورت برگزاری جلسات روزانه ستادهای استانی و شهرستانی، بازرسی و نظارت دقیق بر اعمال کامل محدودیت های قانونی متناسب با وضعیت شیوع و بروز بیماری در هر شهر، برخورد قانونی و بلادرنگ با تمامی ناقضان و متخلفان از دستورالعمل های ابلاغی اشاره کرد: ضرورت دارد که گزارش اقدامات انجام شده بصورت روزانه به کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد و این قرارگاه منعکس شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور او در آخر اشاره کرد: طبق مصوبه روزگذشته قرارگاه عملیاتی مقررشده است وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی با تاکید بر اختیارات و مسئولیت های قانونی خود و خصوصاً کمیته عالی نظارت، ضمن انجام تکالیف و وظایف قانونی مربوطه، گزارشات هفتگی مربوط به آخرین تحولات مربوط به دو حوزه "وضعیت اجرای پروتکلهای بهداشتی در کشور در مقابله با ویروس کرونا" و "وضعیت کووید- ۱۹"در سراسر کشور را در مقایسه با هفته قبل، به همراه مصادیق دقیق تخلفات و تعلل های بخش های مختلف در سطح کشور، به قرارگاه عملیاتی منعکس کند که بطور قطع روند اعلامی بعنوان با اهمیت ترین شاخص ارزیابی عملکرد ستادهای استانی مدیریت بیماری کرونا درمهار این بیماری محسوب خواهد شد.

منبع:

1400/02/01
22:54:49
0.0 / 5
593
تگهای خبر: آموزش , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد