سرپرست مركز پیش بینی هواشناسی اصفهان:

امواج متناوب بارشی در راه اصفهان است

امواج متناوب بارشی در راه اصفهان است

بکسیها: سرپرست مرکز پیش بینی و مخاطرات جوی اداره کل هواشناسی استان اصفهان از فعالیت متناوب امواج ناپایدار بارشی در استان طی پایان هفته جاری خبرداد.لیلا امینی در گفت و گو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به این که از امروز تا چهارشنبه ۲۳ آذر ماه جوی به نسبت پایدار در سطح استان حاکم است، عنوان کرد: با عنایت به وارونگی دما و انباشت آلاینده های جوی تا پس از ظهر روز چهارشنبه در مناطق مرکزی و صنعتی خصوصاً کلانشهر اصفهان تشدید آلودگی هوا و کاهش شعاع دید پیشبینی می شود.
وی افزود: روز چهارشنبه به تدریج با گذر متناوب امواج ناپایدار از روی استان خصوصاً در ساعات عصر و شب بارش های پراکنده در مناطقی از استان خصوصاً نواحی غربی و جنوبی شروع می شود و این سیستم بارش زا طی روزهای پنجشنبه و جمعه نیز در استان فعال خواهد بود.
سرپرست مرکز پیشبینی و مخاطرات جوی اداره کل هواشناسی استان اصفهان تصریح کرد: احتمال بارش برف نیز در مناطق غربی و جنوبی استان در آخر هفته وجود دارد و درباره ی شدت فعالیت این امواج با نزدیک شدن سیستم ناپایدار طی روزهای آتی اطلاع رسانی خواهد شد.
امینی با اشاره به اینکه دمای ۲۴ ساعت آینده استان بین یک تا سه درجه افزایش خواهد یافت، افزود: بیشینه دمای هوای کلانشهر اصفهان در گرم ترین ساعات امروز به ۱۲ درجه سانتیگراد بالای صفر و کمینه آن بامدادان فردا به یک درجه سانتیگراد زیر صفر می رسد.
وی افزود: بوئین میاندشت با دمای ۶ درجه سانتیگراد زیر صفر و خوروبیابانک با دمای ۱۷ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب سردترین و گرم ترین نقاط استان پیشبینی می شود.
به گزارش بکسیها به نقل از مهر، اداره کل هواشناسی استان اصفهان نیز همین طور درباره ی سکون جوی و وارونگی دما در مناطق مرکزی و صنعتی استان هشدار سطح زرد صادر کرد.
هشدار سطح زرد رنگ هواشناسی به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که امکان دارد در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد نماید. هشدار زرد رنگ برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد، داشته باشند. از طرفی مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی بیندیشند.
بر اساس اطلاعیه هواشناسی استان اصفهان، از امروز دوشنبه تا روز چهارشنبه ۲۳ آذر ماه، سکون جوی، سردی هوا و وارونگی دما در مناطق مرکزی و صنعتی خصوصاً کلانشهر اصفهان به افزایش غلظت آلاینده ها، غبارآلودی و کاهش کیفیت هوا خصوصاً در ساعات اولیه روز می انجامد.
هواشناسی استان در این اطلاعیه سفارش کرده که لازم است تردد خودرو ها طی این مدت کاسته شده و فعالیت واحدهای صنعتی و منابع آلاینده کنترل و مدیریت شود. در اطلاعیه هواشناسی اصفهان آمده است: شهروندان خصوصاً گروههای لطمه پذیر مانند سالمندان، کودکان، افراد دارای بیماری های قلبی و ریوی و زنان حامله از تردد غیر ضرور و فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز بپرهیزند.


منبع:

1401/09/21
15:40:44
0.0 / 5
548
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد